اعلاشویی فرش چگونه انجام می‌شود؟

اعلاشویی فرش - قالیشویی اوا

اعلاشویی فرش


ارزش و اهمیت فرش، چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستباف برای ما ایرانیان، باعث شده است که امروزه قالیشویی و فرآیند شستشوی فرش حوزه گسترده و وسیعی را دربر بگیرد. درواقع درحال حاضر روش‌های مختلف شستشوی فرش در قالیشویی‌های مجاز و معتبر ارائه می‌شود که متناسب با نوع فرش، کیفیت بافت و الیاف آن و البته میزان کثیفی و آلودگی‌اش یکی از آن‌ها پیشنهاد می‌گردد. اعلاشویی فرش یکی از روش‌ها و سطوح شستشوی فرش است که اکنون قصد داریم درمورد آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

اعلاشویی فرش چیست؟

شستشوی فرش معمولا باتوجه به شرایط فرش در سطوح مختلف انجام می‌شود. شستشو با آب، شستشو با پودر، شستشو با مواد شوینده و … تعدادی از روش‌ها و سطوح قالیشویی هستند که باتوجه به کثیفی فرش و البته تقاضای مشتری ارائه می‌شوند. در این بین اعلاشویی فرش بالاترین و برترین سطح شستشوی فرش است. در اعلاشویی از دستگاه‌های مخصوص و حرفه‌ای قالیشویی همراه مواد و شوینده‌های ویژه با بالاترین کیفیت استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید….

ویژگی‌های یک قالیشوئی معتبر


شستشوی فرش یکی از کارهای نظافتی و با اهمیتی است که هر چند وقت یک بار باید انجام شود. نظافت فرش علاوه بر اینکه بر آراستگی ظاهری تاثیرگذار است از بروز بیماری‌های تنفسی به دلیل گرد و غبار هم جلوگیری می‌کند.

تفاوت اعلاشویی و شستشوی معمولی

مهمترین تفاوت اعلاشویی با روش‌های دیگر شستشوی فرش مانند شستشوی معمولی فرش، در مواد شوینده مورد استفاده در اعلاشویی است. در اعلاشویی از مایع شستشوی مخصوص استفاده می‌شود. موارد دیگری که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارتند از:
– دوبار شستشو با شامپو فرش مخصوص
– سفید شویی درصورت لزوم
– لکه‌برداری در صورت لزوم
پس از انجام این سه‌ مرحله، فرش با دستگاه خشک شده و بسته‌بندی می‌شود. درواقع در اعلاشویی، ضمن دقت و توجه به وارد آمدن  کمترین آسیب به‌فرش با کمک استفاده از شوینده‌های درجه یک، تمرکز کافی در نظافت کامل آن نیز حفظ خواهد شد. همچنین در اعلاشویی دخالت دست کمتر بوده و شستشو بیشتر با دستگاه انجام می‌شود.

چه زمانی اعلاشویی پیشنهاد می‌شود؟

معمولا اگر فرش حساسیت بیشتری داشته و از ظرافت و ارزش بیشتری برخوردار باشد، قالیشویی به شما پیشنهاد می‌دهد که از روش اعلاشویی استفاده کنید. برای مثال اگر فرش دست‌باف داشته باششید،‌برای کاهش میزان آسیب دیدگی دراثر شستشو تاحد امکان، اعلاشویی پیشنهاد می‌شود. البته اگر فرش بسیار کثیف باشد و لکه‌های سخت زیادی داشته باشد نیز توصیه به اعلاشویی می‌شود. همچنین برای افرادی دارای آلرژی‌ها و حساسیت‌های باکتری‌یایی هستند، برای ضدعفونی فرش پیشنهاد می‌شود که در فواصل زمانی مشخص از اعلاشویی کمک گرفته شود.

اعلاشویی فرش - قالیشویی اوا

هزینه اعلاشویی فرش

طبعا هزینه اعلاشویی فرش از روش‌های شستشوی معمولی بالاتر بوده و اتحادیه نیز نرخ بالاتری برای آن مشخص می‌کند. چرا که میزان مواد و آبی که برای شستشن فرش استفاده می‌شود بیشتر است و فرش با رعایت حساسیت‌های لازم شسته می‌شود. بنابراین بالاتر بودن نرخ خدمات اعلاشویی فرش کاملا منطقی و قابل انتظار است. اما پرداخت این مبلغ بیشتر برای فرشی که ارزنده‌تر است لازم و ضروری به‌نظر می‌رسد.

کلام آخر

درنهایت باید گفت، دقت داشته باشید هیچگاه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها فرش ارزنده خود را برای شستشوی معمولی به قالیشویی نسپارید و همواره از خدمات اعلاشویی برای فرش‌های باارزش حساس‌تان مانند قالی‌های دستباف کمک بگیرید. همچنین فرش خود را به قالیشویی مورد اعتماد و معتبر مانند آوا بسپارید تا باتشخیص دقیق و حرفه‌ای حتما درصورت لزوم به شما پیشنهاد اعلاشویی را ارائه کند.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری