مزایای نانوشویی فرش چیست؟

مزایای نانوشویی فرش - قالیشویی اوا

مزایای نانوشویی فرش چیست؟


نانو کلمه و عنوانی است که طی سال‌های اخیر در صنایع مختلف بسیار به‌گوش می‌رسد. عمده‌ترین حوزه‌ای که کلمه نانو را در آن می‌شنویم نیز مربوط به موارد نظافتی می‌شود. دستمال‌های نانو جهت نظافت قسمت‌های مختلف یا پارچه‌های نانو که آلودگی را به خود جذب نمی‌کنند بخشی از این موارد هستند. نانوشویی نیز اصطلاحی است که گاهی در مورد شستشوی خودرو، مبل، پرده و قالی به‌کار می‌رود. اما نانوشویی چیست؟ نانوشویی قالی چگونه است؟ چه فوایدی دارد؟ این سوالات نکاتی هستند که اکنون قصد داریم به آن‌ها پاسخ دهیم.

نانوشویی فرش چیست؟

قالیشوییی نانو یا نانوشویی قالی روشی است که در آن از مواد نانو برای شستشوی فرش شما استفاده می‌شود. البته این روش در همه قالی‌شویی‌ها انجام نمی‌شود و خدماتی نیست که در تمامی قالی‌شویی‌ها در دسترس باشد. نانوشویی روشی گران‌تر از شستشوی معمولی و ساده فرش است اما درعین حال روشی است که ضمن نظافت کامل فرش، از آن محافظت بیشتری هم می‌کند. در نانوشویی تمامی آلودگی‌ها مانند قارچ‌ها، میکروب‌ها و باکتری‌های نفوذ کرده به درون الیاف و تار و پود فرش، توسط مواد نانو شسته شده و پاکیزه می‌شود. به‌این ترتیب هم سلامت شما تضمین می‌شود و هم الیاف فرش شما از آسیب‌های احتمالی از قارچ‌ها و باکتری‌های نفوذ کرده به درون آن‌ها سلامت می‌ماند. همچنین مواد نانو مانع از نفوذ مجدد قارچ‌ها و میکروب‌ها به درون فرش شما می‌شوند. همچنین مواد نانو مانع از کثیف شدن مجدد و جذب دوباره آلودگی‌ها توسط فرش می‌شود. برای مثال اگر کمی چای روی فرش بریزد، می‌توانید با یک دستمال نم‌دار آن را تمیز کنید. البته این شرایط تامدتی پس از شستشو دوام خواهد داشت و همیشگی نیست.

همچنین بخوانید….

اعلاشویی فرش چگونه انجام می‌شود؟


اعلاشویی فرش یکی از روش‌ها و سطوح شستشوی فرش است که اکنون قصد داریم درمورد آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

نانوشویی فرش چگونه انجام می‌شود؟

در روش نانوشویی فرش،‌ از مواد و شوینده‌های مخصوص نانو استفاده می‌شود. این روش همچنین تنها با تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته قابل اجرا است. در روش نانوشویی مراحل زیر طی می‌شود:
– خیس کردن فرش با آب
– شستشوی اولیه و سطحی
– لکه‌گیری فرش
– شستشوی مجدد با مواد نانو
– آبگیری فرش
– خشک کردن فرش با روش مخصوص و در فضای اختصاصی
قالیشویی‌های معتبر مانند آوا، درنهایت، اقدام به کنترل کیفیت نهایی شستشوی انجام شده می‌کنند. به این معنی که کارشناس فنی قالی‌های نانوشویی شده را بررسی می‌کند تا از تمیزشدن کامل و دقیق آن اطمیمان حاصل شود.

چه فرش‌هایی به نانوشویی نیاز دارند؟

نانوشویی برای فرش‌های دستباف و حساس، فرش‌هایی که خیلی کثیف هستند و مدت زیادی از آخرین شستشوی آن‌ها می‌گذرد، فرش‌هایی که در محل‌های پرتردد هستند و احتمال کثیف شدن دوباره و سریع آن‌ها زیاد است، خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند، خانواده‌های پرجمعیت و فرش‌های رنگ روشن به‌شدت پیشنهاد می‌شود. در این موارد پرداخت هزینه بیشتر نانوشویی به‌واقع ارزش داشته و منطقی خواهد بود.

مزایای نانوشویی فرش - قالیشویی اوا

کلام آخر

درنهایت باید اضافه کرد که نانوشویی روشی پیشرفته‌تر و تخصصی‌تر در قالیشویی است که مزایای بسیاری مانند حفظ سلامت فرش، افزایش طول عمر آن، ممانعت از کثیفی مجدد فرش، ضدعفونی فرش، حفظ سلامت خانواده و تمیزی کامل و عمقی فرش را همراه دارد. اما این روش تنها در قالیشویی‌های پیشرفته ارائه می‌شود. بنابراین درصورت تمایل به استفاده از روش نانوشویی فرش، بهتر است یک قالیشویی مجهز و باسابقه را انتخاب نمایید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری