شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه

شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه - قالیشویی آوا

شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه


شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه

شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه، یک فرآیند حساس است که نه تنها از جلوه و زیبایی این آثار هنری محافظت می‌کند، بلکه نیز می‌تواند عمر مفید آن‌ها را افزایش دهد. در این مطلب قصد داریم مراحل و روش‌های شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه را توضیح دهیم. با ما همراه شوید تا در دنیای فرش‌های دست‌بافت عمیق‌تر نکات ارزشمندی را بیاموزید.

مراحل شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه

برای شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه از مراحل زیر پیروی کنید:

 بررسی فرش و تعیین روش شستشو:

قبل از شروع هر چیزی، باید تعیین کنید آیا فرش نیاز به شستشو دارد یا خیر. اگر تابلو فرش خیلی کثیف نیست و تنها نیاز به تمیز کردن معمولی دارد، می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید. اگر خیلی کثیف است، توصیه می کنیم، شستشو را به افراد حرفه‌ای بسپارید.

همچنین بخوانید….

بهترین زمان شستن فرش در منزل ، چه زمانی است ؟!


برای فهمیدن بهترین زمان شستن فرش ، اگر فقط اندکی به عقب برگردیم و روزهای پایانی سال را مرور کنیم ، به یاد می آوریم که چهره شهر با وجود قالی ها و فرشهای رنگارنگ که از لبه پشت بام ها و تراسها آویزان شده بودند.

 تمیز کردن گرد و غبار:

قبل از اقدام به شستشو، با جاروبرقی، گرد و غبار روی تابلو فرش را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود، خاک و غبار هنگام خیس شدن، به تار پود فرش نفوذ نکند.

تهیه محلول شستشو:

در یک ظرف بزرگ به اندازه کافی آب گرم بریزید و به آن مقدار کمی مایع شوینده (مثلاً مایع ظرفشویی ملایم یا مایع شستشوی فرش) اضافه کنید. محلول را مخلوط کرده و برای شستشو آماده کنید.

شروع شستشو:

با استفاده از یک اسفنج نرم یا فرچه نرم، فرش را به آرامی با محلول شستشو بشویید. توجه کنید که نباید فشار زیادی به فرش وارد کنید. وارد کردن فشار زیاد هنگام سابیدن تابلو فرش موجب خرابی گره‌ها و تارو پود می‌شود.

شستشوی تابلو فرش دستبافت در خانه - قالیشویی آوا

آبکشی دقیق:

این مرحله را با دقت هرچه تمام‌تر انجام دهید. محلول شستشو را با آب تمیز بشویید تا هیچ مایع شوینده اضافی روی فرش باقی نماند. باقی ماندن مایع شستشو می‌تواند به مرور زمان باعث پوسیدگی تابلو فرش دستبافت شود.

خشک کردن:

فرش را در محیط خنک و خشک، روی سطحی صاف پهن کنید. محل خشک شدن تابلو فرش دستبافت باید تهویه مناسبی داشته باشد. علاوه بر این از پهن کردن تابلو فرش در برابر نور خورشید به شدت خودداری کنید. نور آفتاب می‌تواند فرش را دچار پوسیدگی و رنگ‌پریدگی کند.

  • توجه: اگر فرش شما بسیار ارزشمند است یا خیلی کثیف شده است، بهتر است شستشوی حرفه‌ای توسط متخصصین در قالی‌شویی را انتخاب کنید تا از خطر آسیب دیدگی به فرش جلوگیری شود. قالی‌شویی با استفاده از تجهیزات مدرن و تخصص می تواند سلامت فرش شما را پس از شستشو تضمین کند.
  • نکته: فراموش نکنید که برای شستشوی تابلو فرش دستبافت حتما از بهترین مواد شوینده فرش در منزل استفاده کنید. شما حتی می‌توانید محلول‌های سنتی سرکه و جوش‌شیرین یا سرکه و نمک برای شستشو را انتخاب کنید. همچنین ماده شوینده تابلو فرش دستبافت باید ملایم باشد تا به رنگ و بافت آن آسیبی وارد نکند.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری