انواع روش‌های قالیشویی

انواع روش‌های قالیشویی - قالیشویی اوا

انواع روش‌های قالیشویی


انواع روش‌های قالیشویی کدامند؟

پیشرفت در صنایع مختلف باعث می‌شود تا کارها و امور جزئ تا بزرگ زندگی روزمره انسان با روش‌های پیشرفته‌تر قابل انجام شود. برای مثال قالیشویی که روزگاری تنها به روش‌های دستی و ساده انجام می‌شد، امروز در روش‌های مختلف قابل اجرا است. گسترش این شیوه‌ها به‌مدد پیشرفت تکنولوژی و ورود ماشین‌آلات و ابزارآلات پیشرفته صورت گرفته است. شناخت بهتر انواع روش‌های قالیشویی و شیوه‌های مختلف و جدید کمک می‌کند تا زمانی که نیاز به شستشوی فرش خود داریم انتخاب بهتری داشته باشیم و باتوجه به نوع فرش و سطح کثیفی آن شیوه‌ای که مناسب‌تر است را برگزینیم. اکنون قصد داریم انواع روش‌های قالیشویی را به شما معرفی کنیم.

شیوه‌های اصلی قالیشویی

انواع روش‌های شستشوی فرش درحال حاضر به سه دسته کلی تقسیم می‌شود. این دسته‌ها خود ممکن است زیرمجموعه‌هایی نیز داسته باشند. اما به‌طور کلی انواع روش‌های قالیشویی درحال حاضر به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

قالیشویی سنتی

این روش شامل قدیمی‌ترین شیوه شستن فرش می‌شود. شیوه‌ای که درگذشته توسط خود اشخاص هم انجام می‌شد و همه ما احتمالا خاطره‌ای از آن داریم. شستشوی فرش در این روش کاملا با دست انجام می‌شود و مراحلی مانند غبارروبی، شستشو با مواد شوینده و آبکشی در آن طی می‌شود. امروزه خشک کردن فرش ممکن است در این روش برای سرعت بخشیدن به کار با دسگاه خشک‌کن انجام شود.

همچنین بخوانید….

همه چیز در مورد شستشوی فرش


نشستن گرد و غبار روی فرش یا ریختن غذا و نوشیدنی روی آن موجب کثیف شدن و تیره شدن رنگ فرش می‌شود. قالیشوئی با استفاده از بهترین مواد شوینده بدون اینکه آسیبی به فرش وارد شود، آلودگی‌ها را از سطح آن پاک می‌کند و فرش را تمیز و درخشان می‌کند.

قالیشویی نیمه اتوماتیک

در این روش، فرش‌ها به کمک انسان و با وسایل و ابزارهای جدید و پیشرفته انجام می‌شود. یعنی فرش توسط فرچه‌ها یا ابزار آب‌گیری پیشرفته شسته می‌شود. اما قالیشو‌ها با دست از این ابزار کمک می‌گیرند. اساس استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر در این روش، نظافت بیشتر و دقیق‌تر و عمقی‌تر است و البته پیشگیری از رخ‌دادن خطاهای انسانی برای مثال تمیز نشدن یک‌دست فرش یا بجا ماندن احتمالی برخی لکه‌ها.

قالیشویی تمام اتوماتیک

در این شیوه از انواع روش‌های قالیشویی دخالت دست و انسان به صفر رسیده و از ابتدا تا انتهای فرآیند شستشوی فرش توسط ماشین‌آلات پیشرفته و جدید انجام می‌شود. مواد شوینده در این روش درون دستگاه‌ها ریخته می‌شود و تمامی مراحل خیس کردن، شستشو با شوینده، فرچه کشی، شلاق‌زنی، آبگیری و … توسط دستگاه انجام می‌شود. ماشین‌آلات قالیشویی انواع مختلفی دارند و کیفیت عملکرد آن‌ها نیز کمی متفاوت است. درنهایت خشک‌ کردن فرش نیز توسط خشک‌کن‌های مخصوص انجام می‌شود. دخالت انسان در این روش تنها به اندازه جابجا کردن فرش‌ها است.

کدام روش شستشوی فرش را انتخاب کنیم؟

انتخاب یکی از انواع روش‌های قالیشویی برای شستن فرش معمولا باتوجه به جنس فرش و میزان حساسیت آن صورت می‌گیرد. ابعاد فرش نیز گاهی در انتخاب روش مناسب موثر است. معمولا فرش‌های حساس‌تر و ارزنده‌تر با روش‌های تمام اتوماتیک شسته می‌شوند. برای فرش‌هایی با حساسیت کمتر نیز روش‌های نیمه‌اتوماتیک مناسب است. اما روش‌های سنتی به‌ندرت ارائه می‌شوند و درصورت تمایل مشتری برای قالی‌های کوچک و کم‌اهمیت قابل اجرا هستند. طبعا قیمت این روش‌ها نیز متفاوت است. روش تمام اتوماتیک گران‌ترین شیوه قالیشویی است.

انواع روش‌های قالیشویی - قالیشویی اوا

کلام آخر

درنهایت باید گفت، انواع روش‌های قالیشویی که ذکر شدهدر تمامی قالیشویی‌ها اجرا نمی‌شوند و تنها در مراکز پیشرفته و مجهز می‌توان از خدمات قالیشویی تمام اتوماتیک بهره‌مند شد. بنابراین اگر فرش دستباف ارزنده و مهمی دارید بهتر است آن را به یک قالیشویی مجهز و معتبر مانند آوا بسپارید تا با استفاده از روش تمام اتوماتیک و ماشین آلات پیشرفته خود، قالی باارزش شما را تاحد امکان از آسیب دور نگه‌دارد و از سلامت آن محافظت کند.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری