اصول شستشوی فرش ترک

اصول شستشوی فرش ترک - قالیشویی اوا

اصول شستشوی فرش ترک


فرش ترک عنوانی است که طی سال‌های گذشته زیاد آن را بین فرش فروش‌ها و قالی‌شویی‌ها می‌شنویم. درباره نوع بافت، اصول شستشو و نحوه نگهداری این نوع فرش نیز بحث‌هایی در بین کارشناسان مطرح است. اکنون قصد داریم کمی بیشتر از فرش ترک و اصول شستشوی آن بیشتر صحبت کنیم.

فرش ترک چیست؟

فرش ترک از دسته فرش‌های ماشینی موجود در بازار ایران است که طی سال‌های گذشته به دلایل مختلف طرفداران بسیاری در ایران پیدا کرده است. این نوع فرش که به رنگ‌های روشن و طرح‌های مدرن معروف است، ابتدا در کشور ترکیه تولید و عرضه می‌شد. اما امروزه در کارخانه‌جات مختلف فرش ماشینی ایرانی نیز تولید می‌شود. اما به‌دلیل خاستگاه اولیه آن، فرش ترک نامیده می‌شود. فرش ترک به‌دلیل رنگ روشن و طرح عموما خلوتش، بیشتر از فرش‌های دیگر چرک و کثیفی جذب کرده به خود را نشان می‌دهد و نیاز به شستشو پیدا می‌کند.

چرا قالیشویی

زود به زود کثیف شدن فرش، زندگی در فضای آپارتمان و محدودیت‌ آن و برخی حساسیت‌های دیگر باعث می‌شود که اغلب ترجیح دهیم که شستشوی فرش را به قالیشویی بسپاریم. باید به موارد ذکر شده نگرانی از آسیب رساندن به فرش حین شستشو و استفاده از روش‌ها یا شوینده‌های مجاز را نیز اضافه کرد. مواردی که در شرایط کنونی و گرانی فرش و لوازم خانگی اهمیت زیادی پیدا کرده‌اند. در این شرایط سپردن شستشوی فرش، به قالیشویی مجاز و متعهد منطقی و عقلانی‌ترین کار محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید….

همه چیز در مورد شستشوی فرش


نشستن گرد و غبار روی فرش یا ریختن غذا و نوشیدنی روی آن موجب کثیف شدن و تیره شدن رنگ فرش می‌شود. قالیشوئی با استفاده از بهترین مواد شوینده بدون اینکه آسیبی به فرش وارد شود، آلودگی‌ها را از سطح آن پاک می‌کند و فرش را تمیز و درخشان می‌کند

شستشوی فرش ترک در قالیشویی

نکاتی که اهمیت بسیاری درمورد شستشوی فرش در قالیشویی مطرح است، ‌استفاده از شوینده‌های مجاز و بی‌ضرر برای الیاف فرش است. شوینده‌هایی که ضمن محافظت از الیاف به رنگ فرش نیز آسیبی نزند اما آن را کاملا تمیز، ‌براق، درخشان و ضدعفونی کند. روش‌های شستشو و خشک کردن فرش نیز البته در همین حد اهمیت دارند. البته شستشوی فرش ترک کار سختی نیست و به‌دلیل نوع بافت آن‌ها، راحت تمیز می‌شوند. همین امر در قیمت شستشوی فرش ترک نیز تاثیر می‌گذارد. نرخ شستن فرش ترک براساس تصویت اتحادیه مشخص می‌شود و قالیشویی‌های معتبر و مجاز با همین نرخ تصویبی خدمات شستشوی فرش ترک را ارائه می‌کنند.

نگهداری از فرش ترک

پس از شستشوی فرش در قالیشویی و تحویل گرفتن آن، بهتر است فرش را از کاور خارج کرده و اجازه دهید کمی هوا بخورد. حتی اگر قصد ندارید از آن استفاده کنید اجازه ندهید تا همانطور در کاور بماند. بهتر است از کاور خارج شود و کم در هوای آزاد بماند و مجدد در کاور قرار بگیرد و کنار گذاشته شود. اگر لکه‌های ایجاد شده در فرش ترک، کم‌رنگ و کم‌تعداد هستند و نیاز به شستشوی کامل آن نیست، لکه‌ها را با محلول سرکه سفید و جوش‌شیرین پاک کنید. این‌کار کمک می‌کند تا دفعات شسشتشوی فرش شما کمتر شود و سلامت آن بهتر حفظ شود.

اصول شستشوی فرش ترک - قالیشویی اوا

کلام آخر

دقت داشته باشید که مهمترین عامل در حفظ سلامت فرش ترک شما، انتخاب قالیشویی حرفه‌ای، باسابقه و شناخته شده است. قالیشویی معتبری که همواره خدمات قالیشویی را به بهترین شکل و بدون هیچ نقصی ارائه می‌کنند و وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری را در اولویت قرار می‌دهند. قالیشویی متعهد به حفظ سلامت بافت و رنگ فرش مشتری، اهمیت بسیاری می‌کند و فرش مشتری را نزد خود امانت می‌داند. بنابراین برای کسب بهترین نتیجه، انتخاب قالیشویی خوشنام و ثابت شده مانند قالیشویی آوا مهمترین نکته است.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری