انتخاب کفپوش اتاق کودک

انتخاب کفپوش اتاق کودک

انتخاب کفپوش اتاق کودک - قالیشویی اوا


محیط خانه های امروزی در اکثر موارد به نوعی طراحی می شود که برای هریک از اعضای خانواده فضای اختصاصی وجود داشته باشد. این فضا علاوه بر این که باعث حفظ حریم خصوصی هر فرد می شود بلکه باعث می شود افراد بتوانند این فضای شخصی را طبق سلیقه و به دلخواه خود چیده و طراحی کنند. یکی از بخش های مهم و اصلی هر اتاق، کفپوش آن است که بر اساس سن، جنسیت و سلایق فردی ممکن است متفاوت باشد. در ادامه در این مقاله در نظر داریم شما را فاکتورهای انتخاب کفپوش اتاق کودک آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

فاکتورهای انتخاب کفپوش اتاق کودک

سن کودک

انتخاب کفپوش اتاق برای کودکان ۶ الی ۹ ماهه که روی زمین سینه خیز می روند و یا کودکان خردسالی که به تازگی راه رفتن را شروع کرده اند از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در این زمان ها کودک تماس زیادی با سطح زمین دارد و هرچه قدر سن کودک کم تر باشد کف زمین باید نرم تر بوده و مقاومت بالایی در مقابل آلودگی های مختلف داشته باشد. به همین دلیل از کفپوش هایی استفاده کنید که این ویژگی ها را داشته باشد.

همچنین بخوانید….

چگونه فرش را براق کنیم؟


برق انداختن فرش یکی از اهداف شستشوی آن است که به زیبایی بیشتر و دیده شدن نقش و نگار آن با وضوح کامل منجر می‌شود. موردی که بدون شک همه دارندگان فرش‌های ماشینی و دستبافت خواهان رسیدن به آن هستند.

میزان راحتی

بیش تر پدر و مادرها به راحتی کودکان خود اهمیت زیادی می دهند، در این بین راحتی والدین نیز بسیار مهم است چرا که اغلب آن ها بر روی زمین با کودکان خود بازی می کنند و زمین سفت و سرد جزو گزینه های مناسب برای آن ها محسوب نمی شود. از زمان های قدیم موکت کردن کل اتاق یک روش مناسب برای خانواده های بچه دار محسوب می شود. اگر شما نیز جزو خانواده هایی هستید که دوست دارید روی زمین بازی کنید حتما کفپوش هایی را برای اتاق کودک انتخاب کنید که بازی کردن برای کودک و شما راحت بوده و کار دلپذیری محسوب شود.

دارای قابلیت شستشو

کودکان فعالیت زیادی دارند و معمولا ساعتهای طولانی را بازی کردن می گذرانند، تمیز نگه داشتن کف اتاق کودکان کار سختی است چرا که به دلیل شلوغی کودکان به راحتی آلوده شده و لکه دار می شود. در زمان انتخاب کفپوش حتما مدل هایی که دارای بهترین قابلیت شستشو و کم ترین میزان آلودگی هستند را انتخاب کنید.

صدا

صدا بین سطوح منتقل می شود. اگر اتاق مهمی زیر اتاق کودک قرار گرفته باشد صداگیری کف اتاق بسیار اهمیت پیدا می کند. برای کاهش صدا بهتر است از کفپوش های کم سر و صدا استفاده کنید. یکی از کفپوش های کم صدا برای اتاق کودک، موکت است چرا که صدا را جذب کرده و راه رفتن روی آن صدای کمی را تولید می کند.

انتخاب کفپوش اتاق کودک - قالیشویی اوا

جنس کفپوش

جنس کفپوش اتاق کودک بسیار مهم است اما قبل از بررسی بهتر است بدانید ایده آل ترین کفپوش وجو ندارد چرا که هر کفپوش دارای مزایا و معایب خاص خود است. تنها می توانیم به بدترین جنس های کفپوش اتاق کودک که کفپوش کاشی و بامبو است اشاره کنیم.

از مناسب ترین کفپوش های اتاق کودک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  فرش از نوع پشمی یا پرزدار
  •  پارکت لمینت
  •  موکت
  •  کفپوش تاتامی
  • کفپوش چوبی
  •  کفپوش چوب پنبه
  •  اسفنج لاستیکی نرم به عنوان کفپوش

سخن پایانی

بهترین انتخاب کفپوش اتاق کودک، کفپوشی است که از مقاومت بالایی برخوردار بوده و در عین حال راحت باشد. بسته به سن کودکان زمان های زیادی را بر روی کفپوش گذارنده و روی آن راه رفته و بازی می کنند. طرح و شکل ظاهری کفپوش نیز بهتر است از مدل های کاربردی و سرگرم کننده انتخاب شود و در عین حال شخصیت و سلیقه کودکان را نشان دهد.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری