پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل

پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل - قالیشویی اوا

پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل


شاید برای شما هم پیش آمده که به طور اتفاقی فرش یا موکت شما به خون آغشته شده باشد. در این زمان مهم ترین مسئله اقدام سریع برای پاک کردن لکه خون است. شستن لکه خون به دلیل داشتن هموگلوبین که جزو ماده های چسبانک بوده و اکسیژن را در خون نگهداری می کند ممکن است سخت باشد. بهترین زمان شستشوی لکه خون از روی فرش، زمانی است که لکه هنوز خیس بوده و خشک نشده باشد اگر لکه خشک شود پاک کردن لکه بسیار سخت تر می شود و ممکن است حتی باعث ماندگاری آن شود. در ادامه شما را با بهترین روش های پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل

استفاده از پودر بچه

اگر لکه خون ریخته شده روی فرش تازه باشد می توانید حتی بدون به کارگیری هرنوع ماده شیمیایی دیگر آن را تمیز کرده و از شر آن خلاص شوید. برای این کار و از بین بردن لکه خون می توانید از ترکیب پودر بچه به همراه آب استفاده کنید. به این طریق که وقتی این ترکیب حالت خمیری به خود گرفت باید لکه خون را به طور کامل با خمیر پودر بچه پوشش داده و صبر کنید تا کاملا خشک شود.در نهایت خمیر را از روی فرش بردارید. اگر در منزل خود پودر بچه نداشته باشید می توانید از نشاسته ذرت یا آرد ذرت نیز استفاده کنید. شما می توانید با این روش لکه خون از روی مبل را نیز از بین ببرید.

همچنین بخوانید….

اعلاشویی فرش چگونه انجام می‌شود؟


ارزش و اهمیت فرش، چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستباف برای ما ایرانیان، باعث شده است که امروزه قالیشویی و فرآیند شستشوی فرش حوزه گسترده و وسیعی را دربر بگیرد..

پاک کردن لکه خون با سرکه

اگر فرش شما با لکه خون آلوده شده باشد لازم نیست نگران باشید چرا که می توانید با استفاده از سرکه که جزو تمیز کننده های طبیعی و موثر است این لکه را از بین ببرید. برای این کار یک حوله یا دستمال را آغشته به سرکه سفید کنید و شروع به پاک کردن لکه با آن کنید. اگر لکه خون کهنه باشد می توانید از جوش شیرین یا نمک نیز استفاده کنید تا باعث افزایش قدرت تمیزکنندگی سرکه شوید. با ترکیب ذکر شده لکه را تا زمان از بین رفتن از روی فرش پاک کنید.

به کارگیری ترکیب آب و نمک

لکه خون روی فرش را می توانید به راحتی با ترکیب آب و نمک که جزو ساده ترین ترکیبات هستند و در هر خانه ای می توان آن را پیدا کرد پاک کنید. در این روش داخل یک تشت مقداری آب سرد و نمک را با هم دیگر ترکیب کرده و گوشه فرش را در تشت گذاشته و اجازه دهید چند دقیقه باقی بماند. اگر لکه خون در بخش های داخلی فرش ریخته باشد و نمی توانید از تشت استفاده کنید به جای آن یک پنبه یا دستمال را با این ترکیب مرطوب کرده و روی لکه قرار دهید. این روند را چندین بار تکرار کنید تا لکه نرم و خیس شود بعد از آن سریعا با یک قاشق آب و خون روی فرش را جمع کنید.

پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل - قالیشویی اوا

سخن پایانی

لکه خون روی فرش یکی از لکه های آزاردهنده و مشکل روی فرش است که پاک کردن و از بین بردن آن جزو کارهای نسبتا سخت محسوب می شود. تنها در مواقعی که لکه به تازگی ایجاد شده باشد می توانید سریع و راحت آن را پاک کنید اما اگر لکه خون کهنه و خشک باشد پاک کردن آن ممکن است سخت تر از چیزی باشد که فکر می کنید. در این مواقع پیشنهاد می کنیم از قالیشویی های حرفه ای و معتبر برای پاک کردن خون از روی فرش کمک بگیرید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری