پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش

پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش - قالیشویی آوا

پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش


فرش ها جزو اصلی ترین اجزای دکوراسیون خانه هستند که تاثیر بالایی بر روی زیبایی فضا می گذارند. به طور طبیعی با گذشت زمان و رفت و آمدهای زیاد فرش ها دچار کثیفی و لکه های مختلفی می شوند که اگر لکه های روی فرش را به محض ایجاد شدن به سرعت تمیز نکنید باعث ماندگاری آن ها و تبدیل شدن آن ها به لکه های قدیمی و کهنه می شود. لکه های قدیمی باعث خراب شدن زیبایی و جلوه فرش ها می شوند، در عین حال پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش کار طاقت فرسایی است مخصوصا اگر فرش شما دارای رنگ روشنی است. در ادامه شما را با روش های پاک کردن لکه های قدیمی فرش آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش

سرکه سفید

یکی از راه حل های اساسی تمیز کردن لکه های قدیمی استفاده از سرکه سفید است. برای این کار می توانید از ترکیب سرکه سفید و مقداری آب گرم استفاده کنید و از این طریق یک محلول قوی برای لکه بری بسازید. این محلول را بهتر است بر روی لکه های قدیمی اسپری کرده و بعد از آن با کمک یک پارچه یا دستمال نرم اقدام به پاک کردن روی لکه کنید. این کار باعث ایجاد فعل و انفعلات شیمیایی شده و باعث تسریع روند از بین رفتن لکه می شود. پاک کردن لکه با دستمال را به صورت یکنواخت انجام دهید. برای بالا بردن قدرت پاک کنندگی این محلول می توانید مقداری مایع ظرفشویی را به آن اضافه کنید.

همچنین بخوانید….

پاک کردن لکه چسب از روی فرش


از بین بردن لکه چسب از روی فرش جزو کارهایی است که شاید شما هم انجام داده باشید. اگر شما کار هنری انجام می‌دهید و وسایل مختلفی را می‌سازید احتمال بالایی وجود دارد که این اتفاق را تجربه کرده باشید

جوش شیرین

در وهله اول مقداری جوش شیرین را روی محل لکه فرش بپاشید و این کار به صورت یکنواخت انجام داده و از زیاد یا کم بودن این پودر در جاهای مختلف لکه جلوگیری کنید. همچنین احتیاج به استفاده زیاد و پوشاندن فرش با لایه ضخیم جوش شیرین را ندارید، بلکه این کار را تا حدی که لکه پوشش داده شود انجام دهید. بعد از آن بگذارید جوش شیرین بیش از دو ساعت روی فرش باقی بماند. اگر این کار را به طور صحیح انجام دهید و لکه قدیمی مورد نظر جزو لکه های خاص نباشد معمولا شاهد از بین رفتن لکه خواهید بود. اما اگر متاسفانه بعد از اتمام کار، لکه از بین نرفته باشد می توانید بعد از چند روز دوباره این کار را تکرار کنید.

استفاده از کف خمیر ریش

برای پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش می توانید از مقداری کف خمیر ریش استفاده کنید. برای این کار کمی از کف خمیر ریش را روی لکه بگذارید و بعد از آن محل لکه را با حوله یا پارچه ای مرطوب بمالید. سپس اقدام به تمیز کردن لکه با دستمال خشک کنید. جای لکه را با یک پارچه تمیز بپوشانید و جسم سنگینی را روی آن قرار دهید، هر وقت که پارچه مرطوب شد آن را تعویض کنید تا بعد از گذشت زمان رطوبت فرش از بین برود.

پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش - قالیشویی آوا

استفاده از لکه بر

یکی از روش های موثر پاک کردن لکه قدیمی فرش استفاده از لکه برهای قوی و مخصوص است. شما می توانید انواع این لکه برها را در بازار پیدا کنید.شستشوی فرشاگر از روش های قبلی استفاده کردید و نتوانستید لکه قدیمی روی فرش را از بین ببرید توصیه می کنیم فرش خود را در خانه شستشو دهید یا کار شستشوی لکه فرش را به عهده قالیشویی های معتبر و حرفه ای بگذارید تا از پاک شدن لکه قدیمی روی فرش خود مطمئن باشید.

سخن پایانی

لکه های قدیمی مشکلات اساسی برای فرش محسوب می شوند و پاک کردن آن ها برخلاف لکه های تازه کار راحت و ساده ای نیست. در این مقاله شما را با روش های مختلف پاک کردن لکه های قدیمی از روی فرش آشنا کردیم.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری