چگونه فرش را براق کنیم؟

برق انداختن فرش - قالیشویی آوا

برق انداختن فرش


برق انداختن فرش یکی از اهداف شستشوی آن است که به زیبایی بیشتر و دیده شدن نقش و نگار آن با وضوح کامل منجر می‌شود. موردی که بدون شک همه دارندگان فرش‌های ماشینی و دستبافت خواهان رسیدن به آن هستند. اما چگونه می‌توان به این هدف رسید؟ و راه حل نهایی و موفق برای برق انداختن فرش کدام است.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به این موضوع رسیدگی کنیم.

برق انداختن فرش با روش خانگی و بدون نیاز به قالیشویی، آیا ممکن است؟

بری این کار راه‌های مختلفی وجود دارد. پیش از هر مورد دیگری بهتر است بدانیم از بین رفتن برق تمیزی و درخشش الیاف در فرش، به‌دلیل وجود گرد و غبار، ذرات آلودگی و لکه‌هایی است که به مرور بر روی فرش می‌نشیند.

به این ترتیب جارو کردن مداوم فرش به میزان مورد نیاز می‌تواند مانع از بروز این موارد شده و برق انداختن فرش را به‌طور طبیعی انجام دهد.

اما هنگامی که به مرور زمان برق و تمیزی الیاف فرش از بین رفت چه کنیم تا باز هم فرش تمیز و براقی داشته باشیم؟

همچنین بخوانید….

دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو


به جرئت میتوان گفت کشور ایران مهد فرش دنیا شناخته میشود و جایگاه ویژه و مهمی را بین ایرانیان دارد به سبب همین علت اکثر مردم ایران در انتخاب فرش خود دقت لازم را میکنند ام….

۷ روش برای برق انداختن فرش!

جارو کردن مداوم و مستمر: کافی است جارو کردن فرش را به طور مداوم انجام داده و به غبار و لکه‌ها اجازه جایگزینی بر روی فرش را ندهید. برق الیاف فرش شما از بین نخواهد رفت.

استفاده از شامپو فرش: اگر فرش خود را برای تمیز شدن به قالیشویی نمی‌فرستید، هر از گاهی با شامپو فرش رقیق شده و یک تکه اسفنج یا برس نرم سطح آن را پاک کنید. به این ترتیب با رفع ذرات آلودگی برق و تمیزی الیاف به آنها بازمی‌گردد.

ترکیب آب، شامپو تخم مرغی و شامپو فرش: این ترکیب می‌تواند برق و نمای اولیه را به فرش شما بازگرداند و قدرت پاک‌کنندگی خود را به رخ بکشد!

ترکیب معجزه‌گر سرکه سفید، جوش شیرین و آب: این ترکیب نیز خاصیت قوی برای رفع لکه‌های چربی و رنگ و نیز برق انداختن فرش دارد. ذرات ریز رنگی را که بر سطح فرش دیده نمی‌شوند برق و جلای آن را از بین می‌برند. به این ترتیب طراوت و زیبایی فرش به آن بازگشته و باز هم براق و تمیز می‌شود.

برق انداختن فرش - قالیشویی آوا

ترکیب نمک و جوش شیرین: شاید باورش کمی سخت باشد، ولی ترکیب نمک و جوش شیرین حتی به شکل خشک می‌تواند تاثیر بالایی در رفع لکه‌ها داشته و برق و زیبایی فرش را به آن بازگرداند. البته به شرط آنکه قبلا سطح فرش را با شامپو فرش کاملا تمیز کرده و از ذرات اضافه پاک کرده باشید. در این صورت کافی است این ترکیب را برای مدت یک ساعت روی فرش بپاشید و سپس با جارو برقی کاملا جمع کنید. در نهایت نیز با یک اسفنج یا پارچه مرطوب تمیز کنید.

ترکیب نشاسته ذرت و نمک: این مورد نیز پس از شستشوی کامل با شامپو فرش تاثیر نهایی را داشته و برق و نمای زیبا را به فرش شما هدیه می‌کند.

ترکیب سرکه سفید با شامپو فرش: اگر از شامپو کردن فرش خود نتیجه دلخواه را در برق انداختن فرش نمی‌گیرید، مقدار کمی سرکه سفید به محلول آب و شامپو فرش اضافه کنید و از تغییر حاصل شگفت زده شوید!

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری