دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو

دلایل رنگ پس دادن قالی

دلایل رنگ پس دادن قالی


نقش فرش و قالیشویی بین ایرانیان

به جرئت میتوان گفت کشور ایران مهد فرش دنیا شناخته میشود و جایگاه ویژه و مهمی را بین ایرانیان دارد به سبب همین علت اکثر مردم ایران در انتخاب فرش خود دقت لازم را میکنند اما مهمتر از انتخاب فرش مناسب  پاکیزه نگه داشتن فرش میباشد به همین دلیل قالیشویی نقش مهمی را در بین ایرانیان داراست.

گاهی اوقات سوالی که مردم همواره با آن روبرو هستند علت رنگ پس دادن فرش هنگام شستشو میباشد حتی زمانی که شستشو در قالیشویی صورت پذیرد ممکن است شاهد این مورد نیز باشیم البته که احتمال آن بسیار پایین است.

اما دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو چیست؟

مهمترین علت این امر را میتوان در الیاف فرش و قالی جستجو کرد ، معمولا برای فرش هایی که تار و پود آنها از ابریشم ساخته شده است این اتفاق رخ میدهد ناگفته نماند برای تمام فرش های ساخته شده از ابریشم این اتفاق نمی افتد ، اگر در هنگام بافت فرش از متریال و مواد درجه یک استفاده نشود در هنگام شستشو شاهد همچین مواردی خواهیم بود ، علت دیگری که میتوان از آن نام برد شوینده های غیر استاندارد در بازار میباشند ، اگر در هنگام شستشوی فرش به روش سنتی از شوینده های نامناسب استفاده شود شاهد پس دادن رنگ فرش و قالی خواهیم بود اما در قالیشویی ها ضریب این اتفاق بسیار کم خواهد بود چرا که شستشو به صورت کاملا اصولی و با مواد شوینده استاندارد انجام میپذیرد.

همچنین بخوانید….

رنگرزی فرش درخانه چگونه است؟


گاهی پرزهای قالی، کم رنگ یا دچار آسیب می شوند، اما شما اصلا نگران نباشید، قالیشویی مشهد مشکل شما را حل خواهد نمود. تثبیت رنگ در پرزهای قالی به شکلی است که به نخ های قالی می چسبد و باعث خرابی قالی می شود

چطور از رنگ پس دادن قالی و فرش جلوگیری نماییم؟

مهمترین نکته که در پاراگراف قبل به آن اشاره شد و بسیار پر اهمیت و کلیدی میباشد انتخاب درست شوینده میباشد به این صورت که شوینده انتخابی شما باید با کیفیت ، مناسب برای شستشوی فرش و استاندارد باشد ، اگر از شوینده مناسب برای فرش خانه خود اطلاع ندارد کمی تحقیق کنید.

مطلب بعدی برای محافظت از فرش خود برای جلوگیری از رنگ پس دادن قرار ندادن فرش زیر نور مستقیم خورشید میباشد.

اگر فرش های موجود در خانه شما دستبافت و یا ابریشم است هرگز به صورت سنتی آنها را نشویید و برای شستشو آنر ا به یک قالیشویی معتبر بسپارید.

دلایل رنگ پس دادن قالی

چند نکته کلیدی برای حفظ رنگ فرش

برای اینکه در زمان شستشوی فرش مشکلاتی همچون ترکیب رنگ ، از دست دادن رنگ فرش و… روبرو نشویم نیاز است موارد زیر را رعایت کنیم:

از شستشوی فرش و قالی با آب داغ و جوش اجتناب نمایید.

شستشوی غیر اصولی انجام ندهید ، به این معنا که فرش را با فرچه های غیر استاندارد و بیش از اندازه نشویید.

در هنگام خرید فرش دقت کنید تا فرش با متریال و مواد نامرغوب را خریداری ننمایید چرا که پس از یکبار شستشو متوجه تغییر در ظاهر فرش همچون رنگ پس دادن ، زرد شدن ریشه فرش ، ایجاد لکه های زرد بر روی فرش و… خواهید شد.

سخن پایانی

هیچ گاه فرش خود را به قالیشویی های نامعتبر نسپارید چرا که ممکن است پس از شستشو فرش شما را به صورت پاره ، تغییر رنگ داده شده و… تحویلتان دهند قالیشویی ما جزء معتبرترین قالیشویی های منطقه میباشد.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری