دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟

دلیل زردی ریشه فرش

دلیل زردی ریشه فرش


نقش فرش و  قالیشویی در ایران

از زمان های قدیم تا به امروز فرش یکی از ارکان اصلی و اساسی هر خانه ای بوده است و نمیتوان از اهمیت وجود آن چشم پوشی کرد چرا که فرش تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه انسان را در برابر سرما و رطوبت موجود محافظت مینماید اما خارج از تمام این موارد اینکه فرش پاک و پاکیزه باشد مطلبی است که نباید از آن غافل شد و اینجاست که نقش قالیشویی در زندگی مردم پر رنگ میشود.

شستشوی فرش در گذشته و امروز چه تفاوتی با هم داشته است؟

در گذشته های دور هر خانواده اقدام به شستشوی فرش و قالی های موجود در منزلشان میکردند چرا که نقش قالیشویی همچون امروز در زندگی مردم پر رنگ نبود اما امروزه با پیشرفت جوامع بشری ، ساخت و ابداع دستگاه های پیشرفته برای شستشوی انواع فرش مردم از شستشوی فرش در خانه امتناع کرده و ترجیح بر این دارند تا شستشوی فرش های خود را به قالیشویی بسپارند البته ناگفته نماند که روش سنتی شستشوی فرش در خانه همچنان طرفداران پر و پا قرص خود را دارد.

یکی از مسائل خیلی مهم که مردم از گذشته تاکنون با آن دست به گریبان بوده اند پدیدار شدن لکه های زرد بر روی فرش بعد از شستشوی آن میباشد ، چه در گذشته که مردم به صورت کاملا سنتی شستشو را انجام میدادند و چه امروزه که شستشو به صورت کاملا مدرن و با دستگاه های پیشرفته انجام میپذیرد البته که احتمال این اتفاق نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است.

همچنین بخوانید….

پوسیدگی فرش را چگونه از بین ببریم؟


خاک و ریز گردها، رطوبت، گرما و سرما همه در پوسیدگی فرش تاثیر گذار هستند، با یک شستشو در قالیشویی مشهد از پوسیدگی فرش خود جلوگیری نمائید. این قالیشویی از شوینده های مناسب و افراد متخصصی جهت شستشوی فرش استفاده می کند.

اما دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟

همانطور که گفته شد در روش سنتی احتمال اینکه ریشه فرش پس از شستشو زرد شود خیلی دور از ذهن نمیباشد چرا که تمامی مراحل شستشو به صورت درست رعایت نمیشود و در نتیجه لکه های زرد بر روی ریشه ها و قسمت های روشن فرش پدیدار میشود اما علت چیست ؟

مهمترین دلیل این اتفاق را میتوان در مرحله آبکشی فرش جستجو کرد چرا که آبکشی نادرست فرش باعث میشود فرایند شستشو ناقص بماند و در نتیجه به وجود آمدن زردی در ریشه های فرش را به دنبال داشته باشد علاوه بر این اگر در هنگام آویزان کردن فرش آب داخل فرش به صورت کامل تخلیه نشده باشد باز هم یکی از علل پیدایش زردی در ریشه های فرش میباشد این مورد تنها محدود به دو سبب ذکر شده نمیباشد و شما اگر از مواد تمیز کننده نامناسب استفاده کنید باز هم نتیجه مشابه موارد بالا را خواهید دید پس در انتخاب شوینده ها دقت کنید و از انتخاب شوینده های اسیدی برای شستشوی فرش اجتناب نمایید.

دلیل زردی ریشه فرش

در قالیشویی های مدرن به علت وجود تجهیزات پیشرفته و فضای بزرگ و کافی خیلی دور از ذهن است که همچین اتفاقاتی رخ دهد چرا که مرحله آبکشی با دستگاه های پیشرفته صورت میگیرد و کمترین آبی در فرش باقی نمیماند مضاف بر این خشک کردن فرش نیز مکانیزه بوده و نیازی به آویزان کردن آن نمیباشد علاوه بر این از شوینده هایی استفاده میشود که مناسب با جنس هر نوع فرش بوده است پس شما میتوانید با خیالی آسوده فرش های دست بافت ، ماشینی و… را به قالیشویی بسپارید تا کمترین آسیبی را نبینند.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری