آشنایی با دستگاه های قالیشویی

آشنایی با دستگاه های قالیشویی

آشنایی با دستگاه های قالیشویی


شغل قالیشویی چگونه است؟

قالیشویی به شغل و حرفه ای اطلاق میشود که فعالیتشان شستشوی انواع فرش و قالیچه چه از نوع دست بافت و چه از نوع ماشینی میباشد البته که فعالیتشان محدود به این موضوع نمیباشد بلکه در امور دیگری همچون لکه بری انواع فرش و مبل ، شستشوی مبلمان ، رفوگری فرش و… نیز فعالیت دارند.

درباره تاریخچه قالیشویی چه میدانید؟

با توجه به شنیده ها نمیتوان تاریخچه دقیق و درستی را برای قالیشویی عنوان کرد اما با توجه به نبودن امکانات پیشرفته و دستگاه های مدرن امروزی که در قالیشویی ها از آن استفاده میشود برای شستن فرش ها از روش های سنتی همچون آب ، صابون ، پارو ، فرچه و… بهره برده میشد البته ناگفته نماند این روش سنتی هنوز هم به صورت کامل منسوخ نشده است و تعداد محدودی از افراد طرفدار این روش سنتی هستند.

آیا آشنایی با انواع دستگاه های قالیشویی دارید؟

شما خواننده این مقاله نیاز نیست که مانند مدیر یک مجموعه قالیشویی با تمام دستگاه های موجود در آن مکان و عملکرد آنها آشنایی کامل داشته باشید اما بد نیست اطلاعاتی هر چند کم از آن بدانید پس در ادامه همراه ما باشید.

همچنین بخوانید….

مزایای و راهنمای خاک گیری فرش


خاک گیری فرش باعث نجات فرش از نابودی می شود. خاک و ریزگردها همه چیز را نابود می کنند. ریزگردها از لابلای پرزهای فرش وارد می شوند و شپش ها و حشره های کوچک که با چشم دیده نمی شوند، در پرزهای خاکی قالی لانه درست می کنند و از پرزهای قالی تغذیه می کنند. خا…..

دستگاه های قالیشویی اتوماتیک چگونه عمل میکنند؟

دستگاه های اتوماتیک موجود بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی فرش ها را شستشو میدهند ، این دستگاه ها با داشتن یک سیستم پیشرفته ، آب و شامپوی مورد نیاز برای شستشوی هر فرش را مدیریت میکنند به طوری که هر فرش با هر ابعادی همانند روز اول پاکیزه شود.

آیا دستگاه های ثابت مانند دستگاه های اتوماتیک عمل میکنند ؟

جواب این سوال خیر است چرا که این دستگاه ها بیشترین دقت را در بین تمامی دستگاه های موجود در قالیشویی ها دارند .

دستگاه تمام اتوماتیک دیسکی چگونه است ؟

این دستگاه منحصرا برای شستشوی فرش ها با ابعاد بزرگ کارایی دارند و نیاز به نیروی انسانی را می طلبند به این شکل که فرش باید توسط یک شخص وارد دستگاه شود و پس از شستشو به صورت کاملا لول از دستگاه خارج شود .

آشنایی با دستگاه های قالیشویی

برای شستشوی فرش های دست بافت از چه دستگاهی استفاده می شود ؟

جواب این سوال دستگاه های پولیشر دو فرچه می باشد چرا که دارای دو فرچه برای شستشو می باشد و دقت بسیار بالایی نسبت به دستگاه های قالیشویی اتوماتیک دارد .

اما بهترین دستگاه برای شستشوی فرش و قالی چیست ؟

دستگاه ریلی بدون شک بهترین انتخاب میان همه ی دستگاه های معرفی شده می باشد چرا که با در نظر گرفتن تمام جنبه های ظاهری فرش نظیر جنس فرش ، ابعاد آن و … مقدار ماده ی شوینده برای پاکیزه کردن فرش را انتخاب می کند ، در طراحی این دستگاه از تجهیزات فوق العاده هوشمند بهره برده شده است .

چرا باید از خشک کن فرش استفاده کنیم؟

پس از خارج شدن فرش از دستگاه نوبت به خشک کردن آن میرسد چرا که در صورت نم دار بودن فرش باعث بوی نم گرفتن آن میشود.

در قالیشویی ها از دو نوع دستگاه های خشک کن نظیر آبگیر دیگی و آبگیر لوله ای استفاده میشود که امروزه مصرف دستگاه آبگیر لوله ای به مراتب بیشتر از آبگیر دیگی میباشد و آب داخل فرش به وسیله این دستگاه به سرعت تخلیه میشود.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری