بهترین مواد شوینده فرش در منزل

بهترین مواد شوینده فرش - قالیشویی آوا

بهترین مواد شوینده فرش


بهترین مواد شوینده فرش در منزلو انتخاب صحیح آن از چالش‌های نظافت در اغلب منازل است. به‌ویژه برای افرادی که قصد دارند هنگام خانه تکانی یا جابجایی از منزلی به منزل دیگر این کار را شخصا انجام دهند. گرچه این روزها با وجود زندگی آپارتمانی و خانه‌های کوچک محل چندان مناسبی برای این کار وجود ندارد. علاوه بر شستشو، موضوع خشک کردن فرش شسته شده نیز مزید بر علت شده و کار را دشوار می‌کند.

با این وجود اگر قصد دارید شستشوی فرش خود را شخصا به عهده بگیرید، با ما همراه شوید تا در این مطلب با هم بهترین مواد شوینده فرش در منزل را مرور کنیم.

بهترین مواد شوینده فرش در منزل چه ویژگی‌هایی دارند؟

شستن فرش به دلیل ارزش و محبوبیتی که این بخش از ملزومات منزل دارد، از حساسیت بالایی برخوردار است. انتخاب مواد و شیوه مناسب برای این شستشو بسیار مهم است و می‌تواند به حفظ فرش از نظر دوام الیاف و رنگ متن کمک کند.

اما چه نوع موادی برای این کار مناسبند؟

ماده شوینده مناسب برای فرش باید به اندازه کافی قدرت پاک کنندگی داشته، اما در عین حال بیش از حد قوی نباشد و به الیاف و رنگ فرش آسیب نرساند. از این نظر شامپوهای فرش با درجه اسیدیته حساب شده گزینه‌های مناسبی هستند.

همچنین بخوانید….

چگونه فرش را براق کنیم؟


برق انداختن فرش یکی از اهداف شستشوی آن است که به زیبایی بیشتر و دیده شدن نقش و نگار آن با وضوح کامل منجر می‌شود. موردی که بدون شک همه دارندگان فرش‌های ماشینی و دستبافت خواهان رسیدن به آن هستند.

هم‌چنین از حل کردن مایع ظرفشویی و سرکه سفید با آب نیم‌گرم مایع مناسبی برای این کار به دست می‌آید. برای ترکیب بهترین مواد شوینده فرش در منزل، لازم است میزان مواد به‌دقت حساب شده باشد. برای مثال از محلول ۱ لیوان آب، ۱ قاشق غذاخوری سرکه سفید و ۳ قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی یا شامپو فرش محلول مناسبی برای شستن فرش به روش خانگی به‌دست می‌آید.

این محلول با وجود داشتن سرکه سفید، تاکید می‌کنیم سفید و نه قرمز، نه‌تنها روی فرش لکه نمی‌اندازد بلکه در از بین بردن لکه‌های قدیمی نیز بسیار تواناست. هم‌چنین اسپری کردن این مایع روی فرش ذرات چربی و آلاینده‌های محیطی را از روی آن پاک کرده و درخشش خاصی به الیاف فرش می‌بخشد.

هم‌چنین به‌دلیل خواص ضدقارچ و باکتری نهفته در سرکه، ترکیب آن با مایع شستشو، این محلول را به یکی از بهترین مواد شوینده فرش در منزل تبدیل می‌کند.

بهترین مواد شوینده فرش - قالیشویی آوا

آیا شامپو فرش خارجی معجزه می‌کند؟

با استفاده از شامپو فرش سرعت پاکیزه کردن فرش بیشتر شده و هرگونه بوی بد از آن دور می‌شود.

با این وجود و به‌دلیل تفاوت‌های موجود در انواع الیاف فرش‌های ماشینی و دستی، این کار باید با دقت و حساسیت بالا انجام شود. در غیر این صورت ممکن است الیاف فرش گرانبهای شما دچار آسیب شده یا به‌کلی از بین برود.

به همین دلیل است که با وجود فرمول‌های خانگی شوینده‌های فرش بسیاری کماکان شستشوی ماشینی و زیر نظر کارشناس را برای فرش خود ترجیح می‌دهند.

در این میان گروهی بر خواص شامپوهای خارجی شوینده فرش تاکید داشته و آنها را بهترین مواد شوینده فرش در منزل می‌دانند. باید یادآور شد انتخاب شامپوی مناسب بیش از آنکه به خارجی یا ایرانی بودن آن بستگی داشته باشد، به انتخاب درجه شویندگی و تناسب آن با نوع فرش شما بستگی خواهد داشت.

به این منظور می‌توانید از اطلاعات درج شده بر روی قوطی شامپو یا نظر کارشناس قالیشویی نیز کمک بگیرید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری