خشکشویی مبلمان در منزل

خشکشویی مبلمان در منزل - قالیشویی آوا

خشکشویی مبلمان در منزل


خشکشویی مبلمان در منزل

مبل‌های زیبا برای ماندگاری بالاتر و اینکه همیشه زیبا بمانند باید به‌صورت دوره‌ای تمیز شوند. برخی از لباس مبل استفاده می‌کنند و این روکش‌ها را چند وقت یک‌بار می‌شویند. که البته با این کار زیبایی مبل دیگر دیده نمی‌شود؛ اما با وجود خدمات مبل‌شویی جلوگیری از کثیف‌شدن مبل دیگر نباید دغدغه باشد! خشکشویی مبل خدمتی است که این روزها در همه جای شهر ارائه می‌شود و زحمت فراوان شستشوی مبل را در خانه‌تکانی‌ها از روی دوش افراد برمی‌دارد.

خشکشویی مبلمان در منزل چیست و چگونه انجام می‌شود؟

خشکشویی مبلمان در منزل یک فرآیند پاکسازی و خشک‌کردن مبلمان با استفاده از ماشین‌های خشکشویی و تجهیزات تخصصی مرتبط است. این فرآیند به منظور تمیزکردن عمیق مبلمان از ذرات گردوغبار، لکه‌ها، بوهای نامطبوع و آلودگی‌های دیگر انجام می‌شود.در این مراحل ابتدا یک تکنسین مجرب در محل حاضر می‌شود تا نیازها و نوع مبلمان شما را بررسی کند. سپس با انتخاب تجهیزات و ماشین‌آلات مخصوص و شوینده‌هایی متناسب با نوع و جنس پارچه مبلمان، روند خشکشویی مبلمان در منزل را آغاز می‌کند.

البته خشکشویی مبلمان در منزل توسط افراد عادی نیز قابل انجام است؛ اما برای این کار شما به تجهیزات خاص، دانش فنی و تجربه قبلی انجام این کار نیاز خواهید داشت تا به پارچه، فوم و چوب مبلمان خود آسیب وارد نکنید. پس از انتخاب شوینده مناسب، ابتدا آلودگی‌های سطحی مانند ذرات غبار، مواد غذایی و نان به کمک جاروبرقی یا دستمال خشک تمیز می‌شوند.

همچنین بخوانید….

مزایای خشکشویی خوشخواب


مزایای خشکشویی خوشخواب به قدری زیاد است که پیشنهاد می کنیم همیشه از این روش برای شستن تشک های خوشخواب استفاده کنید …

در مرحله بعدی، شوینده بر روی پارچه و فوم اعمال می‌شود. این شوینده می‌توان به شکل مایع یا اسپری باشد. پس از شستشوی مبل با مواد شوینده، عملیات خشکشویی با ماشین‌آلات آغاز می‌شود. ماشین‌های خشکشویی مبلمان با استفاده از بخار و فشار هوا آلودگی‌ها را از روی پارچه مبلمان جدا می‌کنند.

پس از خشکشویی، مبلمان باید به‌طور کامل خشک شود تا رطوبت باقی‌مانده باعث مشکلات مانند پوسیدگی نشود. در این مرحله، ممکن است از تهویه مناسب، بخاری یا فن‌های خشک‌کننده استفاده شود.

مزایا و معایب خشکشویی مبلمان در منزل

مزایا و معایب خشکشویی مبلمان در منزل را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  •  افزایش طول عمر مبلمان: خشکشویی مبلمان در منزل به دلیل نظارت شخصی افراد و کنترل بیشتر (با انجام خشکشویی مبلمان در منزل، شما کنترل بیشتری بر روی فرآیند پاکسازی دارید و می‌توانید شوینده‌ها و تجهیزات مورد استفاده را به دلخواه خود انتخاب کنید.)، منجر به افزایش طول عمر مبلمان شما می‌شود.
  •  صرفه‌جویی در زمان: با عدم نیاز به خروج از منزل و انتقال مبلمان از منزل به خشکشویی و بالعکس، خشکشویی مبلمان در منزل منجر به صرفه‌جویی در زمان می‌شود.
  •  عدم آسیب رسیدن به مبلمان: در این روش با توجه به عدم جابه‌جایی مبلمان توسط باربری، آسیبی بدنه و اسکلت مبل را تهدید نمی‌کند.
  • راحتی کار: این کار فرآیند بسیار ساده و آسانی دارد.
خشکشویی مبلمان در منزل - قالیشویی آوا

معایب:

  • نیاز به دانش فنی، تجربه قبلی، شناخت نوع و جنس مبلمان و شناخت شوینده‌ها
  • خطر خرابی: انجام خشکشویی نادرست می‌تواند باعث خرابی و آسیب به پارچه و جنس مبلمان شود.
  • محدودیت مبلمان با توجه به جنس پارچه و المان‌های به‌کاررفته در طراحی و تولید مبلمان

سخن پایانی

توجه داشته باشید که برای انجام فرآیند خشکشویی مبلمان در منزل به درستی، دانش و آگاهی در مورد نوع مبلمان، محلول‌های شوینده مناسب و تجهیزات خشکشویی لازم است. همچنین، دستورالعمل‌ها و نکات توصیه‌شده توسط تولیدکننده ماشین‌های خشکشویی و مواد شوینده را حتماً مطالعه کنید و از اجرای صحیح آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری