علت کدر شدن فرش چیست؟

علت کدر شدن فرش چیست؟ - قالیشویی آوا

علت کدر شدن فرش چیست؟


علت کدر شدن فرش چیست؟

کدر شدن فرش آخرین چیزی است که صاحب فرش آرزوی آن را داشته باشد. فرش‌ها جزء نفیس‌ترین لوازم هر خانه محسوب می‌شوند که تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و دکوراسیون منزل دارند. تیره شدن و کدر شدن فرش به هیچ عنوان اتفاق خوشایندی نیست، چرا که روح خانه را از بین برده و جلوه آن را به‌کل خراب می‌کند. در این بین کارهای نادرست و اشتباهی هستند که منجر به کدر شدن فرش می‌شوند. با رعایت کردن چند نکته ساده و ابتدایی به‌راحتی می‌توانید از کدر شدن فرش‌هایتان جلوگیری کنید. برای آشنایی با این تکنیک‌ها تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

عوامل تأثیرگذار در کدر شدن فرش

دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند موجبات کدر شدن فرش را فراهم کند. برخی از مهم‌ترین دلایل کدر شدن فرش به شرح زیر هستند:

۱. عدم غبارگیری فرش

پیشنهاد ما این است که حداقل ۲ هفته یک‌بار فرش‌تان را با جاروبرقی گردگیری و غبارگیری کنید. گردگیری قبل از خیساندن و شستن فرش را هم فراموش نکنید. با گردگیری، فرش شما پس از شسته شدن، کمتر کدر خواهد شد.

همچنین بخوانید….

قالیشویی خیابان هاشمیه مشهد


استفاده از دستگاه آبگیری لوله‌ای در قالیشویی خیابان هاشمیه مشهد ، چروکیدگی فرش بعد از آبگیری را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد …

۲. خیساندن نادرست فرش

عدم توجه به جزئیات کوچک و در ظاهر بی‌تأثیری مانند دمای آب و مدت زمانی که باید فرش خیس بخورد، به‌راحتی می‌تواند منجر به کدر شدن فرش شما شود. آب داغ و آب سرد هردو برای شستن فرش نامناسب هستند و به بافت و رنگ آن آسیب وارد می‌کنند. همچنین مدت زمان خیس خوردن فرش نیز مهم است که با توجه به جنس و تراکم آن باید صورت گیرد.

۳. استفاده از شوینده‌های نامناسب

یکی دیگر از دلایل مهم کدر شدن فرش، بدون شک استفاده از شوینده‌های نامناسب با اسیدیته بالا یا پایین، شوینده بی‌کیفیت، شوینده ارزان‌قیمت یا شوینده تاریخ مصرف گذشته است. در انتخاب شوینده نهایت دق را به خرج دهید تا درخشندگی فرش خود را حفظ کرده باشید. شوینده‌های خنثی می‌توانند بهترین گزینه باشند.

علت کدر شدن فرش چیست؟ - قالیشویی آوا

۴. آبگیری و خشکاندن غیراصولی فرش

آبگیری نادرست، خشکاندن غیراصولی و چرخاندن ناصحیح فرش نیز می‌تواند موجبات کدر شدن فرش را فراهم کند. با آبگیری نادرست، رطوبت در عمق الیاف باقی‌مانده و منجر به تغییر رنگ و از بین رفتن درخشندگی آن می‌شود. همچنین خشکاندن فرش در محیط‌های آلوده و پرگردوغبار نیز می‌تواند فرش را کدر کند. فراموش نکنید که اگر می‌خواهید فرش را در محیط باز پهن کنید تا با نور آفتاب خشک شود، حتماً آن را به پشت پهن کنید.

۵. تابش نور آفتاب

تابش نور خورشید به مدت طولانی نیز به دلیل دارا بودن اشعه ماورا بنفش، منجر به کدر شدن رنگ فرش می‌شود. با انداختن پارچه‌ای نازک بر روی فرش در قسمت‌های که در معرض تابش نور خورشید است، از رنگ و الیاف فرش خود محافظت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با دلایل مختلف و مهم کدر شدن فرش آشنا کردیم. اگر به فرش‌های خود اهمیت می‌دهید، نظافت و شستشوی آن‌ها را جدی گرفته و نکات ذکر شده را رعایت کنید تا فرش‌های شما عمر مفید بیشتری داشته باشند. این نکات به‌ظاهر ساده هستند؛ اما رعایت کردن آن‌ها ضروری و مهم است.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری