علت زرد شدن فرش بعد از شستن

علت زرد شدن فرش بعد از شستن - قالیشویی آوا

علت زرد شدن فرش بعد از شستن


از بین می‌برد چه در بخش ریشه‌ها و چه در مورد متن فرش، مشکل زرد شدن وجود داشته و در بسیاری موارد افراد را از شستشوی خانگی فرش منصرف می‌کند.

باید دید این مورد چگونه پیش می‌آید و چطور می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد؟

در نوشتار پیش رو به این مطلب می‌پردازیم.

زرد شدن فرش بعد از شستن! چاره کار چیست؟

اینکه بعد از تحمل زحمت زیاد برای شستن فرش، باز هم متن و ریشه‌ها زرد بوده و نمای بدرنگ و کهنه‌ای به فرش بدهد واقعا مایوس کننده است!

اما چرا این اتفاق می‌افتد؟

دلایل مختلفی برای این پدیده وجود دارد. اغلب این زردی مربوط به گرد و غبار باقی مانده در فرش است که ضمن شستن با آب و ماده شوینده ترکیب شده و در سرتاسر فرش پراکنده می‌شود. این زردی به بخش‌های مختلف و لابلای الیاف سرایت کرده و در آنها جایگزین می‌شود و بعد از خشک شدن فرش، رنگ زرد و چرکی به

آن می‌دهد. با غبارزدایی از فرش پیش از آغاز مراحل شستشو می‌توان تا حد زیادی از زرد شدن فرش جلوگیری کرد.

همچنین بخوانید….

دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟


 زمان های قدیم تا به امروز فرش یکی از ارکان اصلی و اساسی هر خانه ای بوده است و نمیتوان از اهمیت وجود آن چشم پوشی کرد چرا که فرش تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه انسان را در برابر سرما و….

یکی دیگر از مواردی که باعث بروز زردی در فرش پس از شستشو می‌شود، استفاده از آب ناصاف یا غیرتصفیه است. شستشوی فرش با آب‌های دارای املاح، استفاده از آب رودخانه و موارد مشابه به زرد شدن فرش می‌انجامد. در این صورت ترجیح بر این است که با سپردن فرش به قالیشویی‌های معتبر که این کار را با آب پاک و مواد شوینده مناسب انجام می‌دهند، از نتیجه کار اطمینان یابیم.

یکی دیگر از دلایل مهم برای زرد شدن فرش پس از شستشو، شرایط خشک شدن آن است. اگر آب به‌مدت طولانی در میان الیاف فرش باقی بماند علاوه بر پوسیدگی الیاف، موجب زرد و بدرنگ شدن آن نیز می‌شود.

بهتر است آبگیری و خشک کردن فرش پس از شستشو بلافاصله و در کمترین زمان ممکن انجام گیرد. ضمنا استفاده از گرمخانه این کار را با دقت بالاتر و تا عمق فرش انجام داده و از مشکلات بعدی از جمله زرد شدن فرش جلوگیری می‌کند.

علت زرد شدن فرش بعد از شستن - قالیشویی آوا

با الیاف زرد شده فرش چه کنیم؟

با تمام تلاشی که برای جلوگیری از زرد شدن فرش پس از شستشو انجام می‌دهیم، در برخی شرایط و به‌دلایلی که گفته شد، ریشه‌ها و متن فرش زرد می‌شود. می‌توان با استفاده از مواردی مانند شامپو فرش و سرکه و ترکیبات خانگی تاحدودی از این مشکل کم کرده و رنگ فرش زرد شده را باز و تمیز کرد.

اما در صورتی‌که این زردی در متن فرش نشسته و آن را کدر و چرک کرده باشد، با این موارد نمی‌توان تاثیر زیادی در این مورد به‌جا گذاشت.

هم چنین مراحل غبارگیری پیش از شستشو نیز از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از زرد شدن فرش پس از شستشو به‌شمار می‌آیند.

پیشنهاد می‌شود برای پیشگیری و جهت رفع زرد شدن فرش، آن را به قالیشویی‌های معتبر و مجاز بسپارید. با استفاده از تکنیک‌های موجود از جمله شستشوی حرفه‌ای با شوینده‌های تخصصی، استفاده از تجهیزات مدرن در مراحل شستشو، آب‌گیری و خشک کردن در این مراکز رنگ فرش تمیز و باز شده و از ایجاد رنگ زرد و لکه‌بر روی آن پیشگیری می‌شود.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری