فرش وینتیج چیست؟

فرش وینتیج چیست؟ - قالیشویی آوا

فرش وینتیج چیست؟


فرش وینتیج چیست؟

فرش وینتیج چیست؟ آیا اطلاعات در مورد نحوه تولید و قیمت فروش فرش وینتیج دارید؟ چرا فرش وینتیج این روزها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است؟ فرش‌ها بدون شک تأثیر بسیار زیاد و انکار نشدنی در چیدمان، دکوراسیون و زیبایی خانه‌ها و محیط‌های مختلف دارند. فرش‌ها انواع مختلفی دارند و از الیاف متفاوت و به روش‌های مختلفی ساخته می‌شوند. یکی از انواع مدل فرش‌ها که این روزها بیشتر در مورد آن می‌شنوید و از زیبایی خیره‌کننده‌ای برخوردار است، فرش وینتیج است.

این فرش‌ها نوع خاصی از فرش هستند که به فرش کهنه‌نما یا فرش پتینه نیز معروف شده‌اند. این فرش‌ها که نوع جدیدی از انواع فرش محسوب می‌شوند، ترکیبی از سبک سنتی و مدرن را در قالب یک فرش ارائه می‌دهند و از جذابیت‌های زیادی برخوردار هستند. برای آشنایی بیشتر با فرش وینتیج پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

فرش کهنه‌نما چیست؟

فرش وینتیج نوع خاصی از فرش‌های ماشینی محسوب می‌شود، با این تفاوت که طرح و نقش و نگار فرش‌های ماشینی رایج و عرف را نداشته و با طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های کاملاً مدرن، متفاوت و جدید روانه بازار می‌شود. نام فرش وینتیج از کلمه‌ای با ریشه فرانسوی به مفهوم کهنه و قدیمی گرفته شده است.فرش‌های قدیمی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

این محبوبیت بالا است که منجر به تولید فرش وینتیج شده است. فرشی نو و جدید که در سبک و سیاق فرش‌های کهنه و قدیمی تولید می‌شود، اما نو بوده و طرح‌ها مدرن و به‌روزی دارد.این فرش‌ها در عین حال که نو و تازه هستند، جلوه و نمایی کهنه و پاخورده دارند و از طرح‌ها و نقشه‌های سنتی در بافت آن‌ها استفاده شده است. فرش وینتیج بیشتر با نام فرش پتینه و کهنه‌نما در بازار شناخته می‌شود.

همچنین بخوانید….

فرش چهل تکه چیست؟


فرش چهل تکه یکی از انواع فرش است که از زمان‌های قدیم وجود داشته و در چند سال گذشته نیز بر محبوبیت و تعداد طرفداران آن افزوده شده است …

روش‌های وینتیج کردن فرش

همان‌طور که اشاره شد، ایرانیان از گذشته علاقه فراوانی به فرش‌های کهنه و پاخورده داشته‌اند. در گذشته از روش‌هایی همانند پهن کردن فرش در معرض تابش مستقیم نور خورشید، شستن مکرر فرش با چوبک و خاکستر و پهن کردن فرش در معابر پرتردد و شلوغی همانند بازار برای پا خوردن بیشتر استفاده می‌کردند تا فرش جلوه و نمایی کهنه و سالخورده به خود بگیرد.

این روزها که یا امکان این کار فراهم نیست یا باید مدت زمان زیادی را برای نتیجه گرفتن از این روش‌ها صبر کنیم، از روش‌های صنعتی و مواد شیمیایی برای این کار استفاده می‌شود. فرش ماشینی در تعداد انبوه تولید شده و با استفاده از ترکیبات شیمیایی و روش‌های نوین، به فرش وینتیج یا کهنه‌نما تبدیل می‌شوند.

مواد شیمیایی که برای کهنه‌نما کردن فرش از آن استفاده می‌شود هیچ آسیبی به الیاف و رنگ فرش وارد نمی‌کند. ترکیب شیمیایی هیپوکلریت کلسیم همان ترکیبی است که این روزها برای تولید روش‌های وینتیج کردن فرش از آن استفاده می‌شود. این روش به روش دواشور کردن نیز معروف است. سپس فرش تاخورده و به دور غلتک‌هایی پیچیده می‌شود تا سطح آن سابیده شود.

فرش وینتیج چیست؟ - قالیشویی آوا

سخن پایانی

فرش وینتیج جلوه بسیار زیبایی دارد، قیمت بالاتری از فرش ماشینی معمولی دارد و با قیمت پایین‌تری در قالیشویی‌ها شسته می‌شود. اگر به دنبال فرشی نو اما زیبا می‌گردید که سبک سنتی و مدرن را ترکیب کند، خرید فرش وینتیج را مدنظر قرار دهید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری