چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟

چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟ - قالیشویی آوا

چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟


چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟

چرا باید مراقب قالیشویی‌های غیر مجاز باشیم؟ این پرسشی است که اکثراً با آن مواجه می‌شویم؛ اما افراد مختلف نظرات متفاوتی را ارائه می‌دهند که کار انتخاب و اعتماد کردن یا نکردن به قالیشویی های غیرمجاز را برای ما سخت می‌کند. فاکتورهای تأثیرگذاری همانند قیمت و هزینه‌های قالیشویی، نزدیکی قالیشویی به خانه، آشنا بودن با قالیشویی و معرفی دوستان، وعده تحویل‌های سریع و مواردی از این دست، می‌تواند برای هر شخصی وسوسه‌انگیز باشد.

مورد مهمی که وجود دارد و باید در صدر لیست اولویت‌های ما در زمان انتخاب یک قالیشویی مناسب قرار بگیرد، کیفیت شستشوی فرش، استفاده از مواد شوینده و آب مناسب، پیروی از اصول و متدهای صحیح و اصولی شستن فرش و شناختن جنس و بافت رنگی فرش است. موردی که بدون شک از مواردی مانند دور یا نزدیک بودن، تحویل سریع‌تر و حتی قیمت پایین‌تر نیز مهم‌تر است. شما با ما هم‌نظر نیستید؟ برای رسیدن به یک پاسخ مناسب و جمع‌بندی نظرات مختلف در مورد قالیشویی‌های غیرمجاز تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

دلایل مهم در راستای عدم اعتماد به قالیشویی های غیرمجاز

دلایل مهم در راستای عدم اعتماد به قالیشویی‌های غیرمجاز را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

تعرفه‌های غیراستاندارد و بعضاً اغراق‌آمیز

قالیشویی‌های مجاز عضو اتحادیه رسمی هستند و از قوانین مشخصی پیروی می‌کنند. این قالیشویی‌ها برای عضو شدن باید مراحل قانونی و مشخصی را طی کرده و استانداردهایی را پاس کنند. قالیشویی های غیرمجاز عضو هیچ اتحادیه‌ای نیستند و در نتیجه، از نرخ‌های مصوب اتحادیه نیز پیروی نخواهند کرد. قبل از سپردن فرش‌ها به قالیشویی، از تعرفه مشخص و قانونی شستن فرش آگاه شوید.

همچنین بخوانید….

معرفی خدمات قالیشویی


برای این‌که بدانید یک قالی‌شویی معتبر و باسابقه چه خدمات متمایزی ارائه می‌کند، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید …

استفاده از مواد شوینده نامناسب

قالیشویی های غیرمجاز اغلب از مواد شوینده نامناسب، غیرمجاز، ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت، تاریخ مصرف گذشته و با اسیدیته نادرست برای شستن فرش‌ها استفاده می‌کنند. موردی که به‌راحتی می‌تواند رنگ، بافت و الیاف فرش را نابود کند. همچنین ممکن است فرش شما آسیب نبیند؛ اما به‌درستی و کامل تمیز نشده باشد.

عدم دقت به نوع و ارزش فرش

بدون شک هر فرشی ارزش مشخص خودش را دارد، برخی بیشتر و برخی کمتر. عدم آشنایی پرسنل با جنس، بافت، تاروپود، تراکم و بافت رنگی فرش‌های مختلف، به‌راحتی می‌تواند به فرش‌های شما آسیب وارد کند. پرسنلی که جنس فرش را نمی‌شناسند، در مراحل حمل، انبار کردن، جابه‌جایی، خیساندن، شستن (نحوه و مدت زمان لازم برای شستشو)، خشکاندن و چرخاندن فرش به آن آسیب وارد خواهند کرد.

حمل‌ونقل و جابه‌جایی غیراصولی

حمل‌ونقل نامناسب و سرسری نیز به‌راحتی می‌تواند به فرش‌های شما آسیب وارد کند. کاری که قالیشویی های غیرمجاز به‌وفور آن را انجام می‌دهند. گم‌شدن فرش و حتی پارگی و سوراخ شدن فرش از آسیب‌های محتمل هستند.

چرا باید مراقب قالیشویی های غیرمجاز باشید؟ - قالیشویی آوا

استفاده از دستگاه‌های شستشوی قدیمی و فرسوده

استفاده از دستگاه‌های غیراستاندارد که به‌روز نیستند و از متدهای روز و استاندارد دنیا استفاده نمی‌کنند، یکی دیگر از موارد مهم در راستای عدم اعتماد به قالیشویی های غیرمجاز است. هر دستگاهی برای شستشوی انواع فرش مناسب نیست.

تأخیر در تحویل فرش

یکی دیگر از دلایل مهم و منطقی در راستای عدم اعتماد به قالیشویی‌های غیرمجاز این است که شما به هیچ وجه نمی‌توانید روی قول آن‌ها در مورد تاریخ تحویل فرش حساب باز کنید. تنها قالیشویی‌های معتبر و عضو اتحادیه روی قولشان می‌مانند و این را تجربه ثابت کرده است.

عدم وجود مرجع قانونی برای ثبت شکایت

در صورت مفقودی، تأخیر تحویل، پارگی و هر مشکل دیگر، هیچ مرجع قانونی برای ثبت شکایت وجود ندارد.

سخن پایانی

با توجه به تمام موارد ذکرشده، به‌راحتی می‌توان در مورد قالیشویی های غیرمجاز تصمیم درست را اتخاذ کرد. این‌طور نیست؟

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری