از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش

از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش - قالیشویی آوا

از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش


از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش چگونه است

امروزه در هر مهمانی و جشن می توان انواع نوشابه ها را مشاهده کرد. این نوشیدنی محبوبیت بالایی در بین مردم دارد و به دلیل استفاده زیاد از آن در مهمانی و دورهمی ها شاید به طور اتفاقی مقداری از این نوشابه بر روی فرش ریخته و باعث ایجاد لکه بر روی آن شود. نوشابه به علت داشتن خاصیت اسیدی باعث آسیب دیدن الیاف و بافت فرش می شود به همین دلیل لازم است تا در سریع ترین زمان و قبل از نفوذ لکه به فرش از دست آن خلاص شوید. در ادامه شما را با روش های از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

روش های از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش

آب

هنگامی که نوشابه روی فرش ریخته می شود، سریعا با کمک یک حوله رطوبت روی فرش جذب کنید. بعد از آن کمی آب را بر روی لکه اسپری کنید. بعد از چند دقیقه با یک حوله دوباره اقدام به جذب رطوبت فرش کنید تا آن را خشک کنید. این مرحله را چند بار تکرار کنید تا ماده های اسیدی و قندی نوشابه در فرش از بین برود.

همچنین بخوانید….

پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل


پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل دارای روش های مختلفی است که بسته به انتخاب خود می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید….

نمک

نمک یکی از لکه برهای قوی فرش و مبل محسوب می شود. برای شروع با یک حوله تمیز لکه را خشک کنید؛ بعد از آن کمی نمک روی فرش ریخته و بگذارید چند دقیقه در همان حالت باقی بماند. بعد از گذشت مدت زمان مناسب فرش را با کمک اسفنج یا دستمال مالش دهید. در آخر فرش را با آب گرم شستشو دهید تا آثار نمک و نوشابه از روی فرش پاک شود.

مایع شوینده

برخی مواقع ممکن است لکه نوشابه با تاخیر پاک شود در این موارد لکه کهنه شده و به فرش نفوذ می کند به همین دلیل پاک کردن آن کار راحتی نیست. در این مواقع باید از ماده های شیمیایی قدرتمند مثل مایع ظرفشویی یا شوینده استفاده کنید. برای از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش ابتدا کمی از مایع ظرفشویی را با یک استکان آب گرم ترکیب کرده و با کمک بطری اسپری روی لکه اسپری کنید. بعد از گذشت چند دقیق فرش را با استفاده از حوله یا دستمال پاک کرده و در نهایت آن را با سشوار یا دستمال خشک کنید.

از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش - قالیشویی آوا

ماست

برای از بین بردن لکه نوشابه با ماست نیز ابتدا لکه را با کمک حوله یا دستمال خشک کنید تا رطوبت آن کاملا جذب شود. بعد از آن کمی ماست را روی لکه قرار داده و بگذارید چند دقیقه باقی بماند. بعد از گذشت زمان ماست را با کمک قاشق یا کاردک از روی فرش جمع کرده و تمیز کنید. در نهایت برای تمیز کردن کامل فرش باید از ترکیب آب و مایع ظرفشویی استفاده کرده و آن را روی لکه اسپری کنید. بعد از آن فرش را با دستمال مرطوب شسته و خشک کنید.

سخن پایانی

نوشابه جزو نوشیدنی های شیرین است و اگر روی فرش بریزد مثل لکه چای فقط باعث خراب شدن ظاهر آن نمی شود بلکه به دلیل شیرینی نوشابه ممکن است باعث جذب حشرات در خانه شود. به همین دلیل از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش بسیار مهم است. توصیه می کنیم برای موفق شدن در این کار روند لکه بری فرش را سریعا آغاز کرده و نگذارید لکه قدیمی شود.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری