صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره مراقبت از فرش دستبافت

مراقبت از فرش دستبافت - قالیشویی آوا

مراقبت از فرش دستبافت


چگونه طول عمر فرش‌های دستبافت را افزایش دهیم؟

فرش دستبافت با زحمت و مشقت زیادی بافته می‌شود و باارزش و قیمتی است. در واقع به دلیل اینکه بافت آن یک کار تخصصی است، قیمت فرش دستبافت هم بالاست. به همین دلیل لازم است راهکارهای مراقبت از فرش دستبافت را بدانیم. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره شیوه‌های موثر بر افزایش طول عمر فرش‌های دستبافت ارائه نماییم.

تمیز کردن منظم فرش‌های دستبافت

پاکسازی و جارو کردن منظم فرش‌ها موجب از بین بردن گرد و غبار، لکه‌ها و آلودگی‌های فرش می‌شود. به همین دلیل لازم است هر چند وقت یک بار پشت و روی فرش را با جاروبرقی تمیزکنید یا اینکه آن را به قالیشویی بسپارید.حتی برای انجام بهترین روش شستشوی فرش در خانه، لازم است ابتدا فرش را غبارگیری کنید، سپس از حلال و شوینده مناسب برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

استفاده از پایه مبلمان

اگر می‌خواهید در اثر قرار دادن مبلمان و اجسام سنگین فرش‌ها خراب نشوند، از زیرپایه مبلمان استفاده کنید. زیر پایه باعث محافظت از فرش در برابر ساییدگی و سایش می‌شود. زیرا زیرپایه‌ها فشار و ضربه را جذب می‌کنند و از فشار زیاد بر روی نخ‌های قالی جلوگیری می‌کنند.

همچنین بخوانید….

شستشوی فرش دستبافت


در این مطلب، بهترین روش‌های شستشوی فرش‌های دستبافت را به شما آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید تا با هم این روش‌ها را مورد بررسی قرار دهیم …

جلوگیری از آفتاب‌سوختگی

نور آفتاب باعث کاهش کیفیت رنگ فرش می‌شود. پس سعی کنید برای مراقبت از فرش دستبافت، آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.

سپردن فرش‌ها به قالیشویی حرفه‌ای

برای شستن فرش‌ها از خدمات یک قالیشویی حرفه‌ای استفاده کنید. زیرا کارکنان باتجربه یک قالیشویی، با استفاده از تجهیزات و روش‌های مناسب، فرش را با دقت جابه‌جا می‌کنند تا از آسیب‌دیدگی آن مراقبت کنند. همچنین برای مراقبت از فرش دستبافت لازم است قالیشویی از شوینده‌های درجه‌ یک و مرغوب استفاده کند تا آسیبی به کیفیت فرش وارد نشود.

جلوگیری از نفوذ حشرات و آفات

حشراتی مانند سوسک و بید به فرش آسیب می‌رسانند. برای محافظت از فرش‌های دستبافت بهتر است از مواد ضدحشرات استفاده کنید و برنامه منظمی برای شستن فرش‌ها داشته باشید.

پاک کردن سریع لکه‌ها

برای مراقبت از فرش لازم است از ریختن مایعات روی آن جلوگیری کنید. در صورتی که مایعاتی مانند آب، نوشیدنی، شوینده و … روی فرش ریخت، خیلی زود با استفاده از یک دستمال مرطوب لکه را پاک کنید.

مراقبت از فرش دستبافت - قالیشویی آوا

عدم استفاده از مواد شوینده قوی

از مواد شوینده قوی و محلول‌های شیمیایی قوی برای شستشوی فرش استفاده نکنید. زیرا ممکن است باعث آسیب به نخ‌ها و رنگ‌ها شوند. از محصولات شوینده ملایم و مناسب برای شستن فرش‌ها استفاده کنید و دستورالعمل‌های تولید کننده را رعایت کنید.

نگهداری از فرش در جای مناسب

در صورتی که قصد دارید فرش را برای مدت طولانی و بدون استفاده نگهداری کنید، حتما جای مناسبی را انتخاب کنید. بهترین محیط برای مراقبت از فرش دستبافت، جایی خشک و بدون رطوبت است که فرش با مواد شیمیایی در تماس نباشد.با رعایت این موارد می‌توانید طول عمر فرش دستبافت را افزیش دهید و مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید.

قالیشویی آوا

کسانی که در مناطق مختلف مشهد زندگی می‌کنند می‌توانند از خدمات شعب مختلف قالیشویی آوا استفاده کنند. در شعب این قالیشویی خدمات شستشو و لکه‌برداری انواع فرش دستبافت و ماشینی، رفو و ترمیم فرش‌های کهنه و خدمات خشکشویی مبلمان و تشک خوشخواب به مشتریان ارائه می‌شود.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری