کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو - قالیشویی آوا

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو


کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

فرش‌ها ممکن است به دلایل مختلف و با گذشت زمان دچار تغییر رنگ شده و یا رنگ آن‌ها کمرنگ تر شود. مسائل مختلفی ممکن است باعث این اتفاق شود؛ اما مهم‌ترین فاکتور در کمرنگ شدن رنگ فرش، شستشوی نامناسب آن‌ها است. شستن فرش‌ها با ماده‌های شوینده بی کیفیت و غیر استاندارد علاوه بر این که باعث آسیب دیدن بافت فرش می‌شود؛ بلکه موجب کمرنگ شدن رنگ فرش نیز خواهد شد. در این مقاله در نظر داریم درباره کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

  •  شستشوی فرش با آب گرم نیز باعث کمرنگ شدن رنگ آن می شود. می‌توان گفت این فاکتور یکی از مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن رنگ فرش‌ها چه دستبافت چه ماشینی محسوب می شود.
  •  قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز جزو مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن فرش‌ها است. فرش‌ها با رنگ‌های مختلف در مقابل نور خورشید واکنش متفاوتی را دارند و بسته به رنگی که دارند ممکن است کمرنگ تر شده یا زیاد تحت تاثیر قرار نگیرند.
  •  شستشوی فرش با استفاده از شوینده‌های شیمایی مضر و نامناسب باعث کمرنگ شدن فرش با گذشت زمان می‌شود.
  •  علاوه بر شوینده‌های شیمیایی، هر نوع شوینده طبیعی دیگر اگر از نوع قوی باشد باعث آسیب دیدن و کمرنگ شدن فرش می شود.
  •  یکی از مهم‌ترین علت‌های کمرنگ شدن فرش‌های قدیمی، گره زدن دوباره نخ‌های آن است که در این مسئله باعث کمرنگ شدن بخش‌های کناری می شود.

همچنین بخوانید….

علت کدر شدن فرش چیست؟


برای آشنایی با تکنیک‌های رفع کدر شدن فرش تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا شما هم بتوانید از کدر شدن رنگ فرش‌های خود جلوگیری کنید …

جلوگیری از کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

  •  بعد از شستشوی فرش، برای خشک کردن فرش آن را از پشت و به دور از نور خورشید در سایه و هوای تازه پهن کنید.
  •  بعد از خشک شدن فرش به منظور مرتب کردن و جای گیری درست طرح‌های فرش حتماً فرش را با برس مناسب از طرف خواب فرش برس بزنید.
  • همان طور که اشاره کردیم نور خورشید یکی از مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن فرش‌های مختلف است و می‌تواند به صورت قابل توجهی باعث کمرنگ شدن الیاف فرش شود. به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکل به سادگی فرش خود را زیر نور خورشید پهن نکنید و یا اگر می‌خواهید این کار را کنید حتماً فرش خود را با یک پارچه سفید بپوشانید تا تاثیر نور خورشید بر روی رنگ و بافت آن را کاهش دهید.
  •  آب گرم نیز جزو مسائلی است که باعث عوض شدن و یا کمرنگ شدن رنگ و تار و پود فرش می شود. اگر می‌خواهید فرش خود را در خانه بشورید برای این کار از آب گرم استفاده نکنید تا باعث مشکلات ذکر شده نشوید.
کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو - قالیشویی آوا

رفع مشکل کم رنگ شدن یا رنگ رفتگی فرش دستباف

بهترین و استانداردترین روش برای برگرداندن رنگ فرش‌های دستبافت، رنگرزی است. این روش نیز به صورت خانگی قابلیت اجرایی را ندارد و برای این کار باید از قالیشویی‌های معتبر و با تجربه کمک بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله درباره مشکل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو صحبت کردیم، در نهایت لازم به ذکر است که در وهله اول طبق روش‌های ذکر شده از کمرنگ شدن فرش جلوگیری کنید اما اگر برای این مسئله دیر شده و فرش شما رنگ خود را از دست داده است به عنوان راه حل نهایی و کامل از قالیشویی‌های معتبر برای این کار کمک بگیرید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری