راهنمای جامع درباره مراقبت از ریشه فرش

راهنمای جامع درباره مراقبت از ریشه فرش - قالیشویی آوا

راهنمای جامع درباره مراقبت از ریشه فرش


آشنایی با نحوه مراقبت از ریشه فرش

فرش کالایی باارزش و گران‌قیمت در دکوراسیون منازل است که باید به خوبی از آن مراقبت شود. برخی از افراد گمان می‌کنند تنها اقدام موثر برای مراقبت از فرش، لکه‌برداری و شستشوی فرش است. اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است از ریشه فرش هم باید به خوبی مراقبت کنید تا فرش سالم بماند. این مطلب راهنمای کاملی درباره نحوه مراقبت از ریشه فرش است.

چگونه ریشه فرش را تمیز نگه داریم؟

یکی از سوالات متداول کسانی که می‌خواهند از فرش‌ها مراقبت کنند این است که چگونه ریشه‌های فرش را تمیز نگه دارند. حتما شما هم با این توصیه مواجه شدید که با چسب زدن به ریشه فرش می‌توان آن را تمیز نگه داشت.به همین منظور برخی از افراد با چسب پهن ریشه‌های فرش را می‌پوشانند تا گرد و غبار رنگ سفید ریشه را کثیف نکند یا لکه‌های خوراکی و نوشیدنی روی ریشه‌ نریزد.

اما بهتر است اطلاع داشته باشید با اینکه چسب نواری پهن ریشه فرش را تمیز نگه می‌دارد، اما موجب سست شدن آن می‌شود. بنابراین در صورتی که مدتی طولانی این کار را تکرار کنید و به ریشه‌های فرش چسب بزنید، ریشه‌ها از جا کنده می‌شوند و نیاز به ترمیم پیدا می‌کنند.

همچنین بخوانید….

چگونه فرش را همیشه نو و تمیز نگه داریم؟


جارو کردن فرش به عنوان اولین نکته برای نگهداری فرش، باید با روش صحیح انجام شود. ذرات گرد و غبار در لابه‌لای بافت باقی می‌ماند و به مرور باعث کدر شدن رنگ فرش و از بین رفتن گره‌ها می‌شود ….

استفاده از کاور ریشه فرش

یک راه مراقبت از ریشه فرش این است که از کاور فرش استفاده کنید. کاور فرش محافظ مناسبی است که از کثیف شدن ریشه فرش جلوگیری می‌کند، اما آسیبی هم به ریشه‌های فرش نمی‌زند.

 گره زدن ریشه فرش

یکی دیگر از راه‌های مراقبت از ریشه فرش گره زدن آن است. با گره زدن ریشه‌های فرش، امکان باز شدن ریشه‌ها کاهش پیدا می‌کند و ارزش فرش کم نمی‌شود. اگر می‌خواهید ریشه فرش را گره بزنید بهتر است از گره زنجیری یا نخودی استفاده کنید.

راهنمای جامع درباره مراقبت از ریشه فرش - قالیشویی آوا

 لفاف دوزی

لفاف‌دوزی یکی از روش‌های قدیمی و مناسب برای مراقبت از ریشه فرش است. در این روش پارچه‌ای از جنس متقال یا برزنت روی ریشه‌های فرش دوخته می‌شود. شیوه انجام این روش به این صورت است که ریشه‌های فرش تازده می‌شود و داخل لفاف قرار می‌گیرند. البته باید قسمتی از لفاف باز بماند تا هوا داخل آن جریان داشته باشد.با لفاف‌دوزی ریختن خوراکی یا نوشیدنی روی ریشه فرش، آن را کثیف نمی‌کند، از طرف دیگر آسیب‌های فیزیکی یا شیمیایی هم کیفیت فرش را از بین نمی‌برد.

معرفی یک قالیشویی معتبر

قالیشویی آوا در مشهد عضو اتحادیه رسمی قالیشویان است و به تمام مناطق مشهد خدمات‌رسانی می‌کند. در این کارخانه با استفاده از ماشین‌آلات تخصصی و کارکنان باتجربه فرش‌های دستبافت و ماشینی به دقت لکه‌برداری و تمیز می‌شوند. در تمام شعب قالیشویی آوا از شوینده‌های درجه یک و مرغوب استفاده می‌شود تا آسیبی به الیاف فرش وارد نشود و فرش‌ها خراب نشوند.

همچنین برای دریافت خدمات ترمیم و رفوی فرش‌های کهنه و آسیب دیده می‌توانید از خدمات رفوکاران این مجموعه استفاده کنید.ثبت سفارش در قالیشویی آوا از طریق شماره تلفن ۰۵۱۳۲۱۲۱۱۲۲ و مراجعه به سایت قالیشویی و ثبت سفارش آنلاین امکان‌پذیر است.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری