صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره از بین بردن جای مبلمان روی فرش

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره جای مبلمان روی فرش


با جای مبلمان روی فرش چه کار کنیم؟

باقی ماندن جای پایه مبلمان روی فرش موجب از بین رفتن زیبایی ظاهری آن می‌شود. به همین دلیل خانم‌های خانه‌دار نگران این اتفاق هستند و هر چند وقت یک بار فرش‌های منزل را بررسی می‌کنند. در صورتی که شما با چنین صحنه‌ای مواجه شوید و ببینید جای مبلمان روی فرش باقی مانده چه کار می‌کنید. در ادامه راهکارهایی را به شما آموزش می‌دهیم.

۱. استفاده از یخ برای از بین بردن جای پایه مبلمان

یکی از راه‌های موثری که باعث می‌شود جای پای مبلمان از روی فرش محو شود، استفاده از یخ است. برای استفاده از یخ باید مبلمان را کنار بکشید و تکه‌های یخ را روی جای پایه‌های مبل بگذارید.شاید تصور کنید قبل از آب شدن یخ و خیس شدن فرش لازم است یخ‌ها را از روی فرش بردارید. اما واقعیت این است که باید اینقدر صبر کنید تا یخ به طور کامل آب شود و فرش خیس شود.

در این مرحله لازم است از یک چنگال استفاده کنید و پرزهای فرش را جابه‌جا کنید. در نهایت با یک دستمال یا حوله خشک روی فرش را تمیز کنید.در صورتی که این مراحل را با دقت و آرامش انجام دهید جای پایه مبلمان به خوبی محو می‌شود و فرش به حالت اول برمی‌گردد.

همچنین بخوانید….

چگونه شکستگی فرش را از بین ببریم؟


شکستگی فرش چیست و چگونه اتفاق میفتد؟ در این مقاله شما را با شکستگی فرش، دلایل بروز این مشکل و راه‌های برطرف‌کردن آن آشنا می‌کنیم. کلیک کنید …

۲. استفاده از سکه برای از بین بردن جای مبلمان

با استفاده از سکه می‌توانید جای کوبیدگی الیاف فرش که در اثر سنگینی پایه مبلمان ایجاد شده را محو کنید. این کار ساده است. فقط باید قسمت‌های مورد نظر را با آب خیس کنید، سپس الیاف خیس شده را با سکه در جهات مختلف جابه‌جا کنید. کشیدن سکه روی الیاف کوبیده فرش باعث می‌شود جای مبلمان از بین برود.

۳. استفاده از بخار برای از بین بردن جای مبلمان

بخار داغ روی پرزهای فرش باعث تغییر شکل آن‌ها می‌شود و بنابراین وقتی مبلمان را جابه‌جا کردید و متوجه شدید جای آن روی فرش باقی مانده، هر چه زودتر از بخارشوی یا بخار اتو برای درست کردن آن استفاده کنید. البته باید مواظب باشید که اتو به فرش نچسبد و آن را نسوزاند.

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره جای مبلمان روی فرش - قالیشویی آوا

یک راه موثر برای پیشگیری از ایجاد جای مبلمان روی فرش

با توجه به اینکه ماندن مبلمان سنگین روی الیاف فرش باعث می‌شود الیاف فرش تغییر شکل دهد و از ارزش آن کاسته شود، بهتر است جلوی این اتفاق را بگیرید. بهترین راه برای اینکه جای مبلمان روی فرش ایجاد نشود این است که از زیر مبلی سیلیکونی استفاده کنید. زیر مبلی در ابعاد کوچک به اندازه پایه مبلمان در بازار موجود است و می‌توانید به تعداد مورد نیاز خریداری کنید.

از خدمات کدام قالیشویی استفاده کنیم؟

قالیشویی آوا در مشهد عضو اتحادیه قالیشویان است، از دستگاه‌ها و ماشین آلات به‌روز و تخصصی استفاده می‌کند تا فرش‌ها را بهترین کیفیت شستشو کند. کارکنان این قالیشویی هم تجربه و مهارت کافی برای شستن فرش دارند و در اثر سهل‌انگاری آسیبی به فرش‌ها نمی‌زنند.شماره تماس ۰۵۱۳۲۱۲۱۱۲۲ آماده است تا سفارشات مشتریان را ثبت کند و در کوتاه‌ترین زمان سفارشات را جمع‌آوری و بعد از شستن در کوتاه‌ترین زمان تحویل دهد.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری