راهنمای کاربردی درباره جارو کردن فرش دستبافت

راهنمای کاربردی درباره جارو کردن فرش دستباف - قالیشویی آوا

راهنمای کاربردی درباره جارو کردن فرش دستباف


آشنایی با چند راز درباره اصول جارو کردن فرش دستبافت

فرش دستبافت کالایی یکی از لوازم اصلی دکوراسیون منازل ایرانی است که باید به خوبی از آن مراقبت شود. کوتاهی در نگهداری و شیوه نادرست جارو زدن فرش دستبافت باعث می‌شود ماندگاری و مرغوبیت فرش کم شود؛ بنابراین ارزش فرش هم کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب درباره اصول جارو کردن فرش دستبافت صحبت کنیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

۱. جهت صحیح جارو کردن فرش

برای مراقبت صحیح از فرش دستبافت باید جهت جارو زدن صحیح فرش را بدانید. بهترین شیوه جارو کردن فرش دستبافت در جهت خواب آن است. برای اینکه بدانید خواب فرش در چه جهتی است باید دست خود را روی پرزهای فرش بکشید.

اگر دستان شما به آسانی و بدون مانع روی پرزهای فرش حرکت کرد، دستان شما در جهت خواب فرش است. اما وقتی با دست کشیدن روی فرش، پرزهای آن بلند می‌شوند یعنی در جهت خلاف خواب فرش دست خود را روی فرش می‌کشید. جارو کشیدن خلاف جهت خواب فرش باعث می‌شود پرزهای فرش آسیب ببیند و طول عمر و ماندگاری فرش کم شود.

همچنین بخوانید….

شستشوی انواع موکت


موکت‌ها با توجه به نوعی که دارند در خانه قابل شستن هستند. بهترین روش شستن موکت استفاده از محلول آب و شامپو فرش است. کافی است کمی از کف شامپو فرش را با کمک یک اسفنج یا برس نرم روی موکت بکشید …

۲. انتخاب جاروی مناسب برای جارو زدن فرش دستبافت

شاید اطلاع نداشته باشید که نوع جارویی که برای جارو کردن فرش دستبافت استفاده می‌کنید بر کیفیت آن تاثیرگذار است؛ اما در واقع نوع جارو باید با توجه به جنس فرش انتخاب شود. به طور مثال بهترین جارو برای فرش‌های کم پشت جاروهایی هستند که حالت دوار دارند و پرزهای فرش را از بین نمی‌برند.

فرش ابریشم که ساختار متراکمی دارد نباید با جاروی برسی تمیز شود. برای اینکه بتوانید تمام ذرات گرد و غبار لابه‌لای الیاف فرش ابریشمی را تمیز کنید باید از جاروهایی که مکنده قوی دارند استفاده کنید.

۳. برنامه منظم برای جارو کردن فرش دستبافت

یکی دیگر از رازهای جارو کردن فرش دستبافت مربوط به زمان جارو کردن است. هیچ قاعده و برنامه مشخصی برای زمان جارو زدن فرش دستبافت وجود ندارد. بلکه شما باید با توجه به شرایط زندگی خود برنامه‌ای برای جارو کردن فرش‌های منزل داشته باشید. برنامه جارو کردن بستگی به میزان رفت و آمد به منزل شما یا باز بودن درب و پنجره‌‌ها دارد.

اگر تعداد افرادی که به منزل شما رفت و آمد می‌کنند زیاد است یا عادت دارید پنجره‌ها را باز بگذارید لازم است در هفته دو یا سه مرتبه فرش‌ها را جارو بزنید، اما در مواقع غیر از این، باید دفعات جارو زدن را کم کنید.

راهنمای کاربردی درباره جارو کردن فرش دستباف - قالیشویی آوا

۴. تغییر جهت جارو کشیدن روی فرش دستبافت

یکی دیگر از موارد بااهمیتی که برای جارو کشیدن روی فرش دستبافت باید بدانید، این است که زمان جارو کشیدن، جهت جارو را تغییر دهید. در صورتی که جارو را فقط در یک جای مشخص بکشید، پرزهای فرش از بین می‌رود. اما وقتی چند مرتبه جارو را جابه‌جا کنید، عمر فرش بیشتر می‌شود.

از خدمات کدام قالیشویی استفاده کنیم؟

قالیشویی آوا مشهد با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و کارکنان باتجربه و ماهر خدمات شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی، موکت و تابلو فرش را انجام می‌دهد. مزیت استفاده از خدمات این قالیشویی این است که تعرفه‌های مناسبی برای خدمات تعیین می‌شود. شماره تلفن دفتر مرکزی قالیشویی ۰۵۱۳۲۱۲۱۱۲۲ است.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری