پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش - قالیشویی آوا

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش


پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش یکی از معضلاتی است که ممکن است هر فرد حداقل یک بار آن را تجربه کند. ریختن قهوه یا چای روی فرش جزو اتفاقات رایج روزانه است که احتمالاً برای تمیز کردن آن لکه‌ها به دردسر افتاده اید. در این مقاله در نظر داریم شما را با ابتدا با بهترین ماده‌های پاک کننده خانگی و در نهایت بهترین روش‌های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش آشنا کنیم، به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

بهترین محلول‌های پاک کننده خانگی

ماده‌های مختلفی برای پاک کردن و شستشو وجود دارند که تاثیر آن‌ها بر روی لکه‌ها ممکن است با هم دیگر متفاوت باشد. اما از بهترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  سرکه سفید
  • جوش شیرین
  •  مایع ظرفشویی
  •  آبلیمو
  •  ماست
  •  آب گازدار

همچنین بخوانید….

فوت و فن های پاک کردن لکه شکلات از فرش


پاک کردن لکه های شکلات از روی فرش بسیار پیچیده است در این مطلب با تکنیک‌های پاک کردن لکه شکلات روی فرش و موکت آشنا خواهید شد …

بهترین روش‌های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش

ترکیب سرکه سفید

برای پاک کردن لکه قهوه، نسکافه، چای و موارد مشابه از روی فرش می‌توانید مقداری سرکه سفید را با آب ترکیب کرده و در آخر مقداری مایع ظرفشویی نیز به آن‌ها اضافه کنید. بعد از آن کمی از این محلول را بر روی نقطه مورد نظر اسپری کرده و با پارچه یا حوله تمیز آن را فشار داده و پاک کنید. همچنین لازم به ذکر است که بعد از پاک شدن کامل لکه باید آن بخش از فرش را با کمک ظرف یا تشت آبکشی کنید.

استفاده از مایع ظرفشویی

لکه قهوه معمولاً جزو لکه‌هایی محسوب می‌شود که به راحتی پاک می‌شوند اما این مسئله فقط زمانی صدق می‌کند که سریعاً اقدام به پاک کردن لکه کنید. برای پاک کردن لکه قهوه از روی فرش به راحتی می‌توانید از ترکیب مایع ظرفشویی و کمی آب کمک بگیرید. اگر سرعت عمل خوبی داشته باشید می‌توانید با این روش به راحتی از شر لکه قهوه خلاص شوید.

قرار دادن ماست

برای پاک کردن لکه قهوه از روی فرش می‌توانید از ماست استفاده کنید. در این روش لازم است کمی ماست رقیق شده را روی لکه مورد نظر بریزید و اجازه دهید پنج الی ده دقیقه روی فرش باقی بماند. بعد از گذشت زمان ذکر شده با کمی آب و مایع ظرفشویی اقدام به پاک کردن سطح رویی لکه کنید. در این روش اگر ماست در دسترس شما نبود می‌توانید به جای آن از شیر نیز استفاده کنید.

پاک کردن لکه قهوه از روی فرش - قالیشویی آوا

ترکیب جوش شیرین

ترکیب جوش شیرین، آب و مایع ظرفشویی جزو بهترین ترکیب‌های لکه بری خانگی محسوب می‌شود. این ترکیب به قدری تاثیر گذار و قوی است که می‌تواند از محلول‌های شیمیایی نیز بهتر باشد. با این ترکیب می‌توانید به راحتی لکه قهوه را از روی فرش خود پاک کنید. همچنین اضافه کردن مقداری نمک و سرکه باعث افزایش تاثیر این ترکیب خواهد شد.

سخن پایانی

تمیز کردن فرشی که روی آن قهوه ریخته شده است کار نسبتاً راحتی است و فقط لازم است تا کمی حوصله در این به خرج دهید تا موفق به پاک کردن کامل لکه شوید. در این مقاله نیز شما را با بهترین روش‌های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش آشنا کردیم، در نهایت توصیه می‌کنیم برای پاک کردن لکه قهوه یا هر لکه دیگری از روی فرش از ماده‌های شوینده اسیدی استفاده نکنید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری