شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی آوا

شستشوی فرش ماشینی


بهترین روش شستشوی فرش ماشینی

فرش‌های ماشینی یکی از اجزای اصلی دکوراسیون خانه‌ها هستند. با وجود اینکه این فرش‌ها به خانه‌ی شما زیبایی و گرما می‌بخشند، اما به مرور زمان، در اثر آلودگی و گرد و غبار نیاز به شستشو دارند. در این مطلب سعی داریم بهترین روش‌های شستشوی فرش ماشینی را به شما آموزش دهیم تا فرش خود را به طور موثر و بدون آسیب تمیز کنید.

بهترین روش شستشوی فرش ماشینی در منزل

شستشوی فرش ماشینی به روش‌های مختلف انجام می‌شود. در ادامه بهترین روشی که می‌توانید برای شستشوی فرش ماشینی در منزل اجرا کنید را توضیح می‌دهیم:

۱. به چه چیزی نیاز دارید؟

 • شامپو یا مایع شوینده مخصوص فرش ماشینی
 •  آب گرم
 •  فرچه فرش یا برس مخصوص شستشو
 •  ابر یا پد
 •  پارو

همچنین بخوانید….

بهترین زمان شستن فرش در منزل ، چه زمانی است ؟!


برای فهمیدن بهترین زمان شستن فرش ، اگر فقط اندکی به عقب برگردیم و روزهای پایانی سال را مرور کنیم ، به یاد می آوریم که چهره شهر با وجود قالی ها و فرشهای رنگارنگ که از لبه پشت بام ها و تراسها آویزان شده بودند.

۲. مراحل شستشو

 •  فرش را کاملا با جاروبرقی از غبار و خاک تمیز کنید.
 •  فرش را به محل شستشوی انتقال دهید.
 •  قبل از خیس کردن فرش اقدام به لکه‌گیری کنید. اینکار را می‌توانید از طریق محلول لکه‌بر‌های موجود در بازار، یا با شامپو فرش انجام دهید.
 •  شامپو فرش یا مایع شوینده را با مقدار متناسب با آب گرم مخلوط کنید. و سپس محلول را همه جای فرش به تناسب پخش کنید.
 •  فرش را به دقت با فرچه یا برس نرم بشویید و دقت کنید که نحواحی لکه دار نیاز به شستشوی بیشتر و دقیق‌تری دارند .
 •  برای حذف کامل محلول شوینده از فرش، فرش را به صورت دقیق و کامل با آب تمیز آبکشی کنید.
 •  پس از آبکشی با پارو آب اضافی را از فرش خارج کنید. فراموش نکنید که نباید با فشار زیاد اینکار را انجام دهید. زیرا مکن است به بافت فرش آسیب وارد شود.
 • فرش را به محلی برای خشک شدن منتقل کنید. محل خشک‌ شدن فرش باید دور از آفتاب بوده و تهویه مناسبی داشته باشد.

توجه داشته باشید که روش شستشوی فرش معمولاً به میزان و نوع آلودگی آن بستگی دارد. برخی از فرش‌ها ممکن است به شستشو کمتری نیاز داشته باشند. همچنین، توصیه می‌شود که برچسب‌ها و دستورالعمل‌های محصولات شوینده و انواع مواد شوینده فرش را به دقت مطالعه کنید.

شستشوی فرش ماشینی - قالیشویی آوا

شستشوی فرش ماشینی در قالی‌شویی

گاهی فرش‌ها نیاز به مراقب خاصی دارند یا به حدی کثیف هستند که شستشو در منزل ممکن است کارساز نباشد. از طرف دیگر، بعضی از فرش‌ها را بهتر است به صورت ماشینی مورد شستشو قرار داد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات ممتاز قالی‌شویی، در چنین مواقعی کار خود را آسان کنید.

در انتخاب قالی‌شویی برای شستشوی فرش ماشینی حتما به نکات زیر توجه کنید:

 1.  تجربه و تخصص: ابتدا از تجربه و تخصص کارگران و متخصصان قالیشویی اطمینان حاصل کنید. قالیشویی که کارگران ماهر و باتجربه دارد، بهترین نتایج را به شما ارائه خواهد داد.
 2. تجهیزات و تکنولوژی: اطمینان حاصل کنید که قالیشویی از تجهیزات و دستگاه‌های مدرن برای شستشوی قالی‌ها استفاده می‌کند. دستگاه‌های مخصوص شستشو ممکن است به کاهش آسیب به قالی‌ها کمک کنند.
 3.  شوینده‌ها: در بازار انواع مواد شوینده فرش وجود دارد. از قالیشویی بپرسید که از چه نوع شوینده‌ و موادی برای شستشوی فرش ماشینی استفاده می‌کند. مطمئن شوید که این مواد برای نوع قالی یا فرش شما مناسب و مطابق با نیازهای شما هستند.
 4.  امکانات خشک کردن: اطمینان حاصل کنید که قالیشویی دارای امکانات و فضای مناسب برای خشک کردن فرش است. خشک کردن کامل و به موقع از تغییر رنگ و رشد قارچ جلوگیری می‌کند.
 5.  تعهد به کیفیت: گارانتی در صورت وقوع مشکلات مرتبط با شستشو می‌تواند مفید باشد. پس در مورد این موضوع پرس و جو کنید.
 6.  نظرات و توصیه‌ها: نظرات و توصیه‌های مشتریان پیشین در مورد قالیشویی می‌تواند به شما در انتخاب کمک کند. برای اینکار از دیگران بپرسید یا در اینترنت جستجو کنید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری