بهترین زمان شستن فرش در منزل ، چه زمانی است ؟!


بهترین زمان شستن فرش در منزل ، چه زمانی است ؟!Reviewed by وفایی on Jun 16Rating: ۵.۰ زمان شستشوی فرش در منزل ، چه زمانی است ؟!برای فهمیدن بهترین زمان شستشوی فرش ، اگر فقط اندکی به عقب برگردیم و روزهای پایانی سال را مرور کنیم ، به یاد می آوریم که چهره شهر با وجود قالی ها و فرشهای رنگارنگ که از لبه پشت بام ها و تراسها آویزان شده بودند.

برای فهمیدن بهترین زمان شستن فرش ، اگر فقط اندکی به عقب برگردیم و روزهای پایانی سال را مرور کنیم ، به یاد می آوریم که چهره شهر با وجود قالی ها و فرشهای رنگارنگ که از لبه پشت بام ها و تراسها آویزان شده بودند.

رنگ و بوی عید و نو شدن به خود می گرفت . گرچه زیاد هم منظره خوشایندی نبود و فقط چون نوید دهنده آمدن نوروز بود و حس نو شدن و تغییر را در ما زنده می کرد هنوز هم یادآوری آن روزها برایمان شیرین و خوشایند است .

منظره ای که این روزها هم کم و بیش می بینیم اما قابل مقایسه با قبل نیست .در گذشته که قالیشویی به صورت ماشینی و مکانیزه شده وجود نداشت یا برای اغلب مردم بیگانه و ناشناخته تر بود اکثریت مردم ترجیح می دادند.

در خانه به شستشوی فرش خود بپردازند که کاملا دستی و بدون هیچ ابزار خاصی انجام  می گرفت.

، با یک شلنگ اب و پارو و همان شوینده های مورد استفاده برای لباسها یا شامپوها.

در چنین شرایطی شستن فرشها که اکثرا هم به ماه پایانی سال موکول میشد از نظر زمانی اصلا مناسب.

نبود چرا که بارش برف یا باران قابل پیش بینی نبود و امروزه هم پیش بینی ها دقیق نیست .

بارها پیش آمده بود که فرش شسته شده که برای خشک شدن پهن شده بود مجددا  به دلیل اینکه ساعتها زیر بارش برف و باران قرار می گرفت خیس می شد  از طرفی گاهی فرشها که در اثر شستن سنگین هم شده بودند به داخل حیاط یا کوچه پرتاب شده و مجددا نیاز به شستشو پیدا می کردند.خود شستن فرشها هم که با پارو و شوینده های غیر استاندارد انجام می گرفت.

آسیب زیادی به فرش ها وارد می کردند بنابراین به نظر می رسد.

چنانچه هنوزهم مایل به شستن فرشها در منزل هستیم که تقریبا به دلیل آپارتمان نشینی ها بعید به نظر می رسد.

بهترین زمان شاید تابستان و زمانی باشد که احتمال بارندگی کمتر باشد که البته تابش شدید آفتاب هم در آن زمان معظل دیگری است.

زمان شستشوی فرش در منزل و سرعت بخشیدن به پوسیدگی آن !

پوسیدگی فرش فقط یکی از آسیب هایی است که با زمان شستشوی فرش در منزل متوجه فرش ها می شود و البته جدی ترین انها هم هست تداخل رنگها در فرشها بخصوص فرشهای  دستباف هم اسیب دیگری است و هزار و یک اسیب دیگر اما از انجایی که رطوبت مهمترین عامل برای پوسیدگی فرش هاست.

فرشهای شسته شده در منزل مدت زمان زیادی خیس و مرطوب باقی می مانند به سرعت دچار پوسیدگی می شوند.

بنابراین بهتر است در بهترین زمان شستن فرش اگر تصمیم به شستن فرشها در منزل داریم تا جایی که ممکن است.

به صورت اصولی و با استفاده از شوینده های استاندارد که اسیب کمتری متوجه فرشها می کند انجام شود .

همچنین بهتر است شستن فرش در یک سطح شیب دار انجام شود که اب اضافی براحتی از فرش خارج شود .

با این وجود شستن فرشهای بالای شش متر در خانه چندان منطقی به نظر نمی رسد و بهتر انست که به قالیشویی های معتبر سپرده شوند .

بهترین زمان شستن فرش توسط قالیشویی چه زمانی است ؟!بهترین زمان شستن فرش

نمیتوان گفت بهترین زمان شستشوی فرش توسط قالیشویی چه زمانی است؟ولی میتوان گفت هر زمانی که زمان خلوتی باشد مناسب تر است.بخصوص فرش های دستی که نیاز به مراقبت بیشتری داشته و در میان فرشهای دستی هم فرشهای ابریشمی حساسیت و دقت بیشتری می طلبند.

اگرچه در هر زمانی برای شستشوی فرش مناسب است.

اما باز ماه های اخر سال برای هر قالیشویی توصیه نمی شود.

به دلیل ازدحام بالای کار در روزهای پایانی سال ممکن است فرش ها مراحل شسته شدن ، خشک شدن، اتو شدن و کاور شدن را بطور کامل طی نکنند.

بنابراین بهتر است برای شستن فرشها قبل از ماههای اخر سال اقدام کنیم .

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری