برای شکایت از قالیشویی چه باید کرد

برای شکایت از قالیشویی چه باید کرد - قالیشویی آوا

برای شکایت از قالیشویی چه باید کرد


برای شکایت از قالیشویی چه باید کرد

عده‌ای از افراد به‌خاطر صرفه ‌جویی در آب و عده‌ای دیگر به‌دلیل نداشتن فضای کافی، شستن فرش‌ها را به قالیشویی‌ها می‌سپارند. بیشتر قالیشویی‌هایی که عضو اتحادیه صنف قالیشویان هستند و مجوز دارند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا رضایت مشتری را جلب کنند. اگرچه احتمال بروز مشکل از سمت قالی‌شویی‌های معتبر و باسابقه تقریباً صفر است، اما احتمال بروز برخی از اتفاقات صرفاً ناخواسته وجود دارد.

گاهی هم افراد بدون توجه به توصیه اتحادیه صنف قالیشویان، فرش‌های نفیس و گران‌قیمت خود را به دست قالیشویی‌هایی می‌سپارند که نه تنها تجربه کافی ندارند بلکه هیچ مجوزی نیز برای فعالیت خود ندارند و باعث ضرر و زیان به این زیرانداز قیمتی خواهند شد. در نتیجه این سوال پیش می‌آید «برای شکایت از قالیشویی چه کاری باید کرد؟»

دلایل شکایت از قالیشویی

قبل از این‌که به سراغ مراحل ثبت شکایت از قالیشویی برویم، باید بگوییم که هرگونه عدم رضایت مشتری از تمیزی فرش قابل پیگیری و شکایت است. در واقع شما به‌عنوان مشتری زمانی‌که فرش را تحویل می‌گیرید باید آن را به‎دقت بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه ایراد مانند وجود لکه، بوی نامطبوع و… باید از قالیشویی بخواهید تا آن را برطرف کند.

همچنین بخوانید….

رعایت نکات اصولی در هنگام حمل و نقل فرش


حمل و نقل فرش به‌صورت استاندارد، چگونه است؟ در این مقاله شما را با آسیب‌های فرش در جابه‌جایی غیراصولی و روش‌های صحیح حمل و نقل فرش آشنا می‌کنیم …

. قالیشویی‌های معتبر در این زمینه موظف هستند تا فرش را تحویل گرفته و ایراد را برطرف کنند. بارزترین دلایلی که باعث می‌شود مشتریان از یک قالیشویی شکایت کنند، شامل موارد زیر می‌شود:

  •  باقی ماندن لکه‌های قدیمی
  • تغییر رنگ فرش
  • عدم تحویل به‌موقع با دلایل غیرموجه
  •  پاره شدن فرش‌ها
  •  دریافت هزینه اضافی

مراحل ثبت شکایت از قالیشویی

برای شکایت از قالیشویی اولین و بهترین قدم این است که با مدیریت قالیشویی صحبت کنید. گاهی اوقات برخی از مشکلات کاملاً ناخواسته و با توجه به حجم بالای کار پیش می‌آید. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل ابتدا با مدیریت قالیشویی تماس بگیرید و دلایل ناراضی بودن را کاملاً توضیح دهید. در نتیجه مدیریت وظیفه دارد تا فرش را تحویل گرفته و آن مشکل را برطرف کند.

توجه داشته باشید که قالیشویی‌های معتبر دارای ضمانت‌نامه کتبی هستند که هرگونه آسیب به فرش را برعهده می‌گیرند. به‌عنوان مثال قالیشویی مجاز آوا مشهد یکی از معتبر‌ترین قالیشویی‌ها در مشهد است که در هنگام تحویل فرش ضمانت نامه کتبی ارائه می‌کند.

برای شکایت از قالیشویی چه باید کرد - قالیشویی آوا

ثبت شکایت از قالیشویی به اتحادیه صنف قالیشویان

روش دیگری که می‌توانید از یک قالیشویی شکایت کنید، مراجعه به اتحادیه صنف قالیشویان است. در هر شهر ایران یک اتحادیه وجود دارد که با هدف «صیانت از حقوق شهروندی»، سامانه پاسخگویی به شکایات از قالیشویی‌ها را راه‌اندازی کرده‌اند.
برای ثبت شکایت از قالیشویی کافی است با صنف شهرتان تماس بگیرید و نام قالیشویی و علت شکایت را توضیح دهید. پس از ثبت شکایت، برای بررسی مشکل کارشناسی فرستاده می‌شود و در صورت اثبات سهل‌انگاری از طرف قالیشویی، آن مجموعه موظف است مشکل را برطرف کرده یا خسارت آن را پرداخت کند.

ثبت شکایت از قالیشویی در شورای حل اختلاف

در مواردی احتمال دارد که با مراجعه به اتحادیه صنف قالیشویان مشکل برطرف نشود. بنابراین برای پیگیری مشکل باید به دفاتر شورای حل اختلاف مراجعه کرده و یک شکایت نامه تنظیم کنید. سپس شکایت‌نامه به قالیشویی موردنظر ارسال می‌شود تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد. در صورتی که قالیشویی پس از دریافت شکایت‌نامه اقدامی انجام ندهد، باید به دادگاه مراجعه کنید، تا مراجع ذیربط به‌طور جدی‌تر به این مشکل ورود کنند.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری