پاک کردن لاک از روی فرش

پاک کردن لاک از روی فرش - قالیشویی آوا

پاک کردن لاک از روی فرش


پاک کردن لاک از روی فرش

لاک‌های رنگارنگ روی ناخن‌های شما عالی به نظر می‌رسند، اما وقتی روی فرش ریخته می‌شوند، ظاهر آنچنان خوشایندی ایجاد نمی‌نمایند. با این حال، حادثه خبر نمی‌کند بنابراین باید آماده باشید تا سریع عمل کنید. خوشبختانه، مراحل پاک کردن لاک از روی فرش ساده است. در این مقاله به‌صورت مجزا روش‌های پاک کردن لاک تازه یا خشک شده از روی فرش را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

پاک کردن لاک ناخن تازه

اگر به‌تازگی لاک ناخن روی فرش ریخته است، برای بهترین نتیجه باید فوراً آن را تمیز کنید. مراحل پاک کردن لاک تاخن تازه به شرح زیر است:

برداشتن لاک اضافی

برای پاک کردن لاک از روی فرش کافی است با استفاده از قاشق، چاقوی یا هر وسیله دیگری که می‌توانید لاک اضافی را تا حد ممکن جمع‌آوری کنید. برای این منظور لازم است یک دستمال را نزدیک دست خود نگه دارید تا لاک را از بین قاشق‌ها پاک کنید.

همچنین بخوانید….

پاک کردن لکه آدامس از روی فرش


 آدامس به فرش‌تان چسبیده؟ فقط سعی کنید آن را با دست نکنید و اصلاً نگران نباشید! در این مقاله به بررسی انواع روش‌های پاک کردن لکه آدامس از روی فرش خواهیم پرداخت …

جذب لاک

در مرحله‌ی بعد یک پارچه یا حوله را تا و سعی کنید لاک را پاک نمایید. دقت کنید که در هر بار که لاک را پاک می‌کنید، روی پارچه را نیز تغییر دهید. این کار از پخش شدن مایع و فشار دادن بیشتر لاک ناخن در الیاف فرش جلوگیری می‌کند.یادتان باشد که مالش مایعات می‌تواند باعث ورود آن‌ها به فرش شود. این موضوع می‌تواند منجر به ظهور مجدد لکه‌هایی شود که پاک کردن آن‌ها دشوار‌تر است. بعد از پاک کردن هر لکه، پارچه را چک کنید تا از بیرون آمدن رنگ مطمئن شوید.

استفاده از پاک‌کننده‌ها

برای از بین بردن موفقیت‌آمیز آخرین لکه، باید کار را با یک پاک‌کننده تمام کنید. پاک‌کننده‌ی لاک ناخن بدون استون یا پراکسید هیدروژن (فقط در فرش‌های با رنگ روشن) برای فرش‌های سبک می‌توانند مفید باشند. البته قبل از شروع استفاده از هر پاک‌کننده‌ای پیشنهاد می‌کنیم که حتماً در قسمت زیر فرش آن ماده را امتحان کنید.

پاک کردن لکه‌ها

یک حوله یا پارچه را با پاک‌کننده‌ی انتخابی خود مرطوب کنید. هرگز پاک‌کننده را مستقیم روی فرش نریزید زیرا به پشت فرش نفوذ می‌کند و می‌تواند آسیب قابل توجهی ایجاد کند.

پاک کردن لاک ناخن خشک شده

اگرچه پاک کردن لاک از روی فرش زمانی که خشک شده باشد، سخت‌تر است اما غیرممکن نیست.

پاک کردن لاک از روی فرش - قالیشویی آوا

تراشیدن لاک‌های قابل مشاهده

برای این منظور از یک قاشق یا چاقو برای ایجاد خراش در لاک استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن الیاف خراش را در جهت آن‌ها ایجاد کنید. اگر امکان تراش وجود ندارد، می‌توانید از قیچی برای بریدن یا کوتاه کردن یک لایه‌ی نازک از لاک استفاده کنید. با این حال، مراقب باشید که خیلی عریض یا عمیق برش ندهید زیرا بعد از آن قابل مشاهده خواهد بود. سپس از جاروبرقی برای مکش موارد تراشیده شده، استفاده کنید.

انتخاب پاک‌کننده‌ی مناسب

به یاد داشته باشید که از به‌کار بردن استون و سفید‌کننده خودداری کنید زیرا ممکن است فرش را تغییر رنگ دهند. بنابراین از یک پاک‌کننده‌ی ناخن بدون استون استفاده کنید. پراکسید هیدروژن می‌تواند روی فرش‌های روشن‌تر بسیار موثر باشد، اما در فرش‌های تیره‌تر از آن استفاده نکنید.

پاک‌سازی نقطه‌ای

از یک پارچه یا حوله تمیز استفاده و آن را به چند قسمت تقسیم نمایید. یک نقطه را انتخاب کنید و مقداری پاک‌کننده روی آن بمالید تا آن ناحیه کمی خیس شود.پارچه را روی لکه فشار دهید و قسمت پارچه را عوض نمایید و مقدار بیشتری از پاک‌کننده را روی پارچه بریزید. این روند را تکرار کنید تا لکه‌ی لاک از بین برود. از استفاده‌ی مکرر از همان نقطه‌ی پارچه یا مالش آن خودداری کنید زیرا باعث پخش شدن لکه و نفوذ آن به الیاف می‌شود. اگر لکه سرسخت است، سعی کنید از یک برس یا مسواک کوچک استفاده نمایید.

سخن آخر:

در این مقاله به بررسی روش‌های پاک کردن لاک تازه و خشک شده پرداختیم. اما از آن‌جایی‌که پاک کردن لاک نیازمند تجربه است پیشنهاد می‌کنیم که فرش‌های خود را به متخصصین قالیشویی آوا مشهد بسپارید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری