از بین بردن پرزهای فرش

از بین بردن پرزهای فرش - قالیشویی آوا

از بین بردن پرزهای فرش


از بین بردن پرزهای فرش

همه ما شاهد این بوده‌ایم که پس از مدتی استفاده از فرش‌های نو، فارغ از ماشینی یا دستباف بودن فرش، پرزهایی آزاردهنده بر روی فرش ظاهر شده و زیبایی فرش را تحت تأثیر قرار می‌دهند. علاوه بر این، این پرزها به لباس و هر چیز دیگری ه با فرش در تماس باشد، چسبیده و به سایر نقاط منزل منتقل می‌شوند.

بهتر است بدانید که در صورت مواجهه با این پدیده، جای نگرانی نیست، چرا که راهکارهای ساده ولی مؤثری وجود دارند که به شما در از بین بردن پرزهای فرش کمک می‌کنند. برای آشنایی با ترفندهای عملی از بین بردن پرزهای فرش، با ما همراه باشید.

راهکارهای ساده، مؤثر و عملی برای از بین بردن پرزهای فرش

با استفاده از این چند تکنیک ساده، به‌راحتی پرزهای فرش‌ها، قالی‌ها و کناره‌های خود را گرفته و آن‌ها را از بین ببرید. تکنیک‌های از بین بردن پرزهای فرش به‌صورت زیر هستند:

۱. استفاده از جارو کردن با جاروبرقی با قدرت مکش بالا:

این کار احتمالاً ساده‌ترین تکنیک برای از بین بردن پرز فرش است. اگر فرش شما نو است و نمی‌دانید که با پرزهای فراوان آنچه کنید، از یک جاروبرقی با قدرت مکش بالا کمک بگیرید.

همچنین بخوانید….

عوامل مؤثر در پرزدهی فرش


فرش‌ها ممکن است بنا بر دلایل مختلفی، پرز دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا به‌طور کامل در مورد عوامل مؤثر در پرزدهی فرش صحبت کنیم …

۲. استفاده از برس مخصوص و پرز جمع کن فرش:

برس‌ها و پرزجمع‌کن‌های مخصوصی در بازار وجود دارند که به‌طور اختصاصی برای جمع‌کردن پرزهای فرش طراحی شده‌اند. به خاطر بسپارید که اگر الیاف فرش شما طبیعی، گران‌قیمت و حساس است، بهتر است از فرچه‌ها و برس‌های نرم‌تر برای از بین بردن پرز فرش استفاده کنید.

۳. استفاده از خدمات قالیشویی:

در برخی موارد، برای از بین بردن پرز فرش‌هایی با الیاف حساس و گران‌قیمت، بهترین راهکار سپردن فرش‌ها به قالیشویی‌های معتبر و قابل اعتماد است.

۴. استفاده از چسب کاغذی برای از بین بردن پرز فرش:

چسب‌های کاغذی مخصوصی وجود دارند که برای از بین بردن پرز فرش ساخته شده‌اند. این چسب‌ها به پرزها می‌چسبند و آن‌ها را از بین تاروپود فرش بیرون می‌کشند.

از بین بردن پرزهای فرش - قالیشویی آوا

۵. استفاده از شامپو فرش:

شامپو فرش تکنیک ساده؛ اما مؤثر دیگری است که برای از بین بردن پرز فرش می‌توانید از آن استفاده کنید. شامپو فرش را روی دستمال یا حوله سفید بمالید و سپس فرش خود را با حوله آغشته به شامپو، ماساژ دهید.

۶. از بین بردن پرز فرش با استفاده از حوله یا دستمال حمام:

حوله یا دستمال حمام خود را مرطوب کرده و روی فرش خود بکشید. خواهید دید که پرزهای فرش به حوله چسبیده و به‌راحتی از روی فرش جمع می‌شوند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با ترفندها و راهکارهایی برای از بین بردن پرز فرش آشنا کنیم. شاید در نگاه اول این راهکارها عملی و مؤثر به نظر نرسند؛ اما تجربه ثابت کرده است که به‌خوبی پرزهای فرش را جمع کرده و زیبایی اولیه را به فرش‌های شما برمی‌گردانند. اگر قصد از بین بردن پرز فرش‌های خود را دارید، نکات ذکرشده در این مطلب را مدنظر قرار دهید.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری