پاک کردن لکه چای از روی فرش به چه روش‌هایی صورت می‌گیرد؟

پاک کردن لکه چای از روی فرش به چه روش هایی صورت می‌گیرد؟ - قالیشویی آوا

پاک کردن لکه چای از روی فرش به چه روش هایی صورت می‌گیرد؟


پاک کردن لکه چای از روی فرش به چه روش‌هایی صورت می‌گیرد؟

پاک کردن لکه چای از روی فرش، یکی از دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار است. ما ایرانی‌ها، به چای علاقه زیادی داریم و تقریباً در هر موقعیتی، از نوشیدن آن استقبال می‌کنیم.اما مشکلی که خانم‌های خانه‌دار با چای دارند، لکه‌های سخت‌جان آن است. مخصوصاً زمانی که بر روی فرش، جا خوش کرده باشند.ما در این مقاله قصد داریم به معرفی روش‌های پاک کردن لکه چای از روی فرش بپردازیم؛ پس اگر شما هم با این مشکل درگیر هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

روش‌های خانگی پاک کردن لکه چای

با گسترش زندگی آپارتمانی و بیشترشدن مشغله افراد، دیگر زمان و مکان کافی برای شستن فرش در خانه‌ها وجود ندارد. این شرایط وقتی که شما فرشی با رنگ روشن داشته باشید، بدتر هم خواهد شد.طبیعتاً زمانی که فرش، دچار لکه‌های متعدد شده باشد، بهترین راه‌حل، سپردن فرش به قالیشویی‌ها است. آنها با کمک‌گرفتن از دستگاه‌ها و شوینده‌های مخصوص، به‌خوبی فرش را تمیز کرده و تمام لکه‌ها را از بین خواهند برد.اما اگر فرش شما به‌صورت جزئی دچار لکه چای شده است، اصلاً نگران نباشید. ما در این قسمت به معرفی چند روش خانگی برای ازبین‌بردن این لکه‌ها می‌پردازیم.

همچنین بخوانید….

از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش


لکه نوشابه یکی از سخت ترین لکه ها روی فرش محسوب می شود. از بین بردن لکه نوشابه روش های مختلفی را دارد که می توانید یکی از آن ها را بر اساس نظر خود انتخاب کنید …

پاک کردن لکه چای با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یک لکه بر بسیار خوب است که در آشپزخانه کاربردهای زیادی دارد. یک از کاربردهای جوش شیرین، ازبین‌بردن لکه‌های چای موجود بر روی فرش و حتی استکان است.برای این منظور، ابتدا یک لگن یا قابلمه را زیر نقطه‌ای از فرش که دچار لکه شده، قرار دهید.سپس با استفاده از یک‌پارچه یا مسواک خیس، مقداری جوش شیرین را بر روی لکه بگذارید و خوب آن را فشار دهید. (حواستان باشد که لکه را به نقاط دیگر فرش منتقل نکنید)

مقداری آب سرد بر روی لکه بریزید و خوب آن را بشورید.اگر لکه به طور کامل بر طرف نشده بود، می‌توانید تا چندین بار، این کار را تکرار کنید.در آخر هم با کمک یک پارچه خشک، خیسی فرش را بگیرید و اجازه دهید تا خشک شود. (بهتر است نقطه شسته شده، در محیط باز و در آفتاب قرار بگیرد. اما اگر این کار برای شما مقدور نیست، از سشوار برای خشک‌شدن سریع‌تر کمک بگیرید.)

به کمک صابون، لکه چای را از بین ببرید

برای ازبین‌بردن لکه با این روش، ابتدا باید مقداری صابون را رنده کنید (یک قاشق غذاخوری کافی است) و آن را به همراه کمی سرکه سفید، درون دو لیوان آب ولرم بریزید.

محلول را خوب ترکیب کنید و آن را با کمک یک دستمال حوله‌ای تمیز، بر روی لکه فرش بکشید.این کار را تا ازبین‌رفتن لکه و گرفتن نتیجه رضایت‌بخش، تکرار کنید.در پایان نیز محل لکه را با آب سرد بشورید و با کمک یک دستمال، خیسی آن را بگیرید.

پاک کردن لکه چای از روی فرش به چه روش هایی صورت می‌گیرد؟ - قالیشویی آوا

برطرف‌کردن لکه چای به کمک ماست

این روش زمانی که لکه تازه اتفاق افتاده است، کاربرد خواهد داشت. برای این منظور ابتدا چای را با یک قاشق و دستمال، از روی فرش جمع کنید.سپس کل لکه را با ماست بپوشانید و اجازه دهید چند دقیقه به همان صورت باقی بماند.ماست را با قاشق بردارید و ناحیه را با یک دستمال، تمیز کنید.

استفاده از لکه بر یا شامپو فرش بهترین راه‌حل

همه خانم‌ها با این روش ساده آشنایی کامل دارند و از قدرت آن در پاک کردن لکه‌ها آگاه‌اند. در این روش، تنها کافی است مقداری لکه بر یا شامپو فرش را با کمک یک اسفنج، بر روی لکه قرار دهید و خوب آن را ماساژ دهید تا زمانی که لکه به طور کامل برطرف شود.در پایان نیز با استفاده از یک دستمال، نم فرش را بگیرید و اجازه دهید تا خشک شود.

سخن پایانی

در این مقاله کوتاه سعی کردیم شما با روش‌های خانگی پاک کردن لکه چای آشنا کنیم و به بررسی جزئیات هرکدام از این روش‌ها بپردازیم.فراموش نکنید که اگر لکه فرش، قدیمی شده و یا تعداد آنها زیاد است، بهترین کار سپردن فرش به یک قالیشویی حرفه‌ای خواهد بود.این کار هم شما را از شر لکه‌ها و کثیفی خلاص می‌کند و هم به زیبا شدن ظاهر فرش کمک خواهد کرد.

قالیشویی آوا

قالیشویی آوا یکی از بهترین قالیشویی های مشهد با بیشینه ای بلند و درخشان می باشد. این قالیشویی یکی از مجهز ترین کارخانه های قالیشویی است و شما میتوانید بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت و از ۵ درصد تخفیف ویژه قالیشویی آوا بهره مند شوید.

افزودن دیدگاه غیر فعال می باشد

تماس فوری