قالیشویی آوا

 مبل شویی در مشهد

مبل شویی اگر با آگاهی کافی از جنس و نوع مبل صورت نگیرد، می‌تواند موجب آسیب رساندن به آن شود. امروزه فرهنگ استفاده از مبل در بیشتر خانه‌های ایرانی رواج پیدا کرده است.

با بالا رفتن آگاهی بشر در مورد مزایای نشستن بر روی مبل، استفاده از این کالای مصرفی در بیشتر خانه‌ها به امری واجب برای سلامتی تبدیل شده است. بسیاری از خانواده‌ها وجود این کالا را از ملزومات اساسی و مهم در خانه می‌دانند.

در این میان پاکیزگی و نظافت این وسیله پرکاربرد، اهمیت زیادی داشته و باید به آن اهمیت داد. در این مقاله ابتدا با انواع پارچه رومبلی آشنا شده، سپس طریقه شستشوی آن در خانه و مراکز مبل شویی را شرح می‌دهیم. در انتها نیز با مرکز قالیشویی و مبل‌شویی آوا مشهد آشنا خواهیم شد.

اگر به نظافت مبل‌های خود اهمیت می‌دهید با ما همراه شوید…

مبل شویی در مشهد

مبل شویی در مشهد

انواع پارچه رومبلی

قبل از آن‌که بخواهیم در مورد شستشوی مبل صحبت کنیم بهتر است با انواع مبل و متریال به‌کار رفته در آن تحقیق کنیم. اصولا مبل‌ها یا کلاسیک هستند یا راحتی. اما بخش مهمی که در شستشوی آن‌ها اهمیت دارد، جنس پارچه مصرفی در قسمت رویه آن‌ها است. اگر با نوع پارچه و حساسیت‌های آن آشنا شویم، این نظافت به وسیله ما آسیب نمی‌رساند.

 پارچه‌های رومبلی به چند دسته کلی تقسیم می‌شوند.

  • پارچه‌هایی با الیاف مصنوعی
  • پارچه با الیاف طبیعی
  • پارچه‌های ترکیبی

 تمیز کردن مبل

معمولا مدتی که از عمر مبل‌ها می‌گذرد، خواه ناخواه غبار و چربی روی آن‌ها نشسته و ظاهری نازیبا بوجود می‌آورد. در اغلب خانه‌ها که عادت زیادی به استفاده از مبل در بیشتر طول روز دارند، رویه آن‌ها پر از لک و آلودگی می‌شود. راه‌کار‌هایی برای پاک کردن این وسیله پرکاربرد وجود دارد. عده‌ای ترجیح می‌دهند شستشوی مبل‌هایشان را خودشان انجام دهند.

اما انجام این‌کار نیاز به تجربه، دانش و مهارتی دارد که به ساختار اصلی مبل آسیب نرساند. این‌کار در مبل شویی آوا به خوبی و بدون آسیب انجام می‌شود.

سفارش آنلاین

تنها با چند کلیک ساده و در هر ساعتی از شبانه روز سفارش خود را ثبت کنید. ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را خواهیم کرد
ثبت سفارش آنلاین

تماس با ما

قالیشویی آوا با شعبات متعدد و فعال خود در سراسر مشهد ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
تماس با ما
مبل شویی در مشهد

مبل شویی در مشهد

شستن مبل‌ها در خانه

یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای زدودن آلودگی از روی مبل، استفاده از شامپو فرش است. در این روش ابتدا شامپو را در آب نیمه‌گرم حل کرده، سپس کف حاصل را روی قسمت‌های پارچه‌ای کشیده و تمیز می‌کنیم.

در انتها نیز بخش‌های چوبی مبل توسط روغن،جلا داده می‌شوند. انجام این عمل مبل ها را تمیز می‌کند اما ممکن است تمام لکه‌ها از بین نروند.

این روش شستشو برای همه نوع مبل مناسب نبوده و ممکن است برای انواعی که در ساخت آن‌ها از پارچه‌های لطیف و خاص استفاده شده مناسب نباشد. 

شستن مبل‌ها توسط مبل‌شویی

مراکز شستشوی مبل این عمل را با استفاده از دستگاه‌ها و شوینده‌های ترکیبی انجام می‌دهند. این مراکز تمام بخش‌های مبل، حتی کوسن‌های کوچک را شستشو داده و تمیز می‌کنند. به‌صورتی که تمام لک‌ها، آلودگی‌ها و بوهای نامطبوع از جمله بوی سیگار که موجب ناراحتی بسیاری از افراد می‌شود، به‌خوبی از بین می‌روند.

به این ترتیب مبل‌ها مانند روز اول تمیز شده و قابل استفاده می‌گردند.

مبل شویی در مشهد

طریقه شستشوی مبل در مبل‌شویی

برای شروع کار ابتدا غبار و ذرات موجود در روی مبل توسط جاروبرقی برداشته می‌شود. سپس تمام قسمت‌های پارچه‌ای به وسیله مواد شوینده مخصوص مبل آغشته شده و لکه‌های چربی و غذای موجود را در خود حل می‌کند. این بخش از کار یکی از مهم‌ترین مراحل است که اگر به‌طور صحیح و با استفاده از شوینده‌های مرغوب انجام شود، موجب رضایت مشتری می‌شود.

در آخرین مرحله آب و مواد شوینده توسط مکنده‌های دستگاه از مبل خارج می‌شود. این بخش از کار فقط از عهده مبل شویی‌ها و با استفاده از دستگاه‌های مخصوص قابل اجرا است. اگر این مرحله به‌طور کامل انجام نشود موجب پوسیدگی متریال داخلی مبل شده و به مرور زمان آن‌ها را دفرمه می‌کند.

برخی از مبل‌شویی‌ها این خدمات را در منزل و در حضور مشتری انجام می‌دهند. به این ترتیب نیازی به جابه‌جایی مبل و حمل آن‌ها نیست. این امر به سلامت مبل‌ها و پیشگیری از آسیب رسیدن به آن‌ها در اثر جابه‌جایی کمک می‌کند.

  آشنایی با قالیشویی آوا مشهد

از خدمات بسیار ارزنده قالیشویی آوا مبل شویی در کوتاه‌ترین زمان با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته است.

این مرکز با داشتن دفاتری در محله‌های مختلف مشهد موجب سرعت بخشیدن در خدمات رسانی به مشتریان گرامی می‌شود. در صورت تمایل به استفاده از این خدمات، کافی است با یک تلفن کوتاه یا چند کلیک ساده در تمام ساعات شبانه‌روز درخواست خود را ثبت کنید. 

کلام پایانی

مبلمان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های دکوراسیون در هر منزل است. به‌صورتی که در بدو ورود نظر فرد را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل پاکیزگی وسلامت آن در نمای ظاهری خانه نقش بسیار مهمی دارد. از این رو شستن مبل‌ها در شرایطی که به ساختار و پارچه‌های رویه آن آسیب نرساند بسیار اهمیت دارد.

دستگاه‌های مبل شویی این‌کار را با بهترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند.

تماس فوری