قالیشویی آوا

لکه برداری فرش در مشهد

لکه برداری یکی از مهم‌ترین مرحل شستشوی فرش است. وجود فرش در خانه‌ ایرانی‌ها از اولین و واجب‌ترین وسایل به‌شمار می‌رود. بسیاری از ما هنوز هم اغلب کارهای خود را به روش‌های سنتی و در روی زمین انجام می‌دهیم. به همین دلیل لک شدن فرش‌ها به مرور زمان امری اجتناب ناپذیر است. از میان برداشتن این لکه‌ها نیاز به آشنایی با انواع فرش از نظر جنس و لکه، و طریقه صحیح برداشت آن به وسیله مواد شیمیایی مخصوص دارد.

لکه برداری فرش در مشهد یکی از خدمات مهم قالیشویی آوا مشهد می باشد، که با استفاده از پرسنل حرفه ای و باتجربه انواع لکه های قدیمی و غیر قابل انحلال را با بکارگیری شیوه های نوین و بدون کوچکترین آسیب به فرش، پاک می نمایند.سپردن فرش های ماشینی و دستبافت با ارزش جهت لکه برداری حرفه ای به قالیشویی ها ی باتجربه و معتبر می تواند بهترین کار ممکن باشد.

در این مقاله به آن میپردازیم:

در این مقاله ابتدا با انواع فرش و لکه آشنا شده، سپس به روش‌های پاک کردن انواع آن در خانه و مراکز شستشوی فرش می‌پردازیم. در انتها نیز با قالیشویی آوا مشهد، خدمات و نحوه برقراری ارتباط با این مرکز آشنا می‌شویم.

    • لکه برداری فرش در مشهد
    • لکه برداری فرش چگونه صورت می گیرد؟
    • مواد شوینده مناسب برای لکه برداری فرش
    • خدمات لکه برداری فرش در مشهد

نگاه گرمتان را با ما همراه کنید…

لکه برداری فرش

انواع فرش

بافت فرش‌ از قدیم‌الایام به وسیله نخ‌های مختلفی انجام شده است. در گذشته بیشتر فرش‌ها با استفاده از پشم گوسفند و بز تهیه می‌شد. اما با گذشت زمان و آشنایی بشر با الیاف ابریشم، استفاده از این نوع نخ نیز رواج پیدا کرد.

در عصر حاضر و با پیشرفت بشر در زمینه تولید الیاف مصنوعی، در بافت برخی از فرش‌ها از این الیاف استفاده می‌شود. برخی از این نخ‌ها با وجود ظاهر زیبا، مقاومت کمی در برابر عوامل بیرونی داشته و نسبت به خیلی از مواد شیمیایی حساس هستند.

فرش‌های ابریشمی نیز از جمله مواردی هستند که به گرما و مواد شیمیایی واکنش نشان داده و احتمال خرابی آن‌ها در اثر شستشو یا لکه برداری توسط مواد شیمیایی وجود دارد.

به همین دلیل برای از بین بردن لکه‌ها از روی فرش‌های مختلف باید به متریال به‌کار رفته در آن‌ها توجه کرد.

امروزه فرش‌های پشمی، کرکی، ابریشمی، گل ابریشم و… در بازار به چشم می‌خورد که لکه برداری از هر کدام آن‌ها باید با روشی خاص انجام شود.

انواع لکه

این روز‌ها با وجود انواع مواد شیمیایی و استفاده آن‌ها در مواد خوراکی، آرایشی و… موجب تنوع زیاد لکه‌ها شده است. شناخت و توضیح در مورد چگونگی رفع آن‌ها مبحثی طولانی و کاملا علمی است که در این مقاله نمی‌گنجد.

با این حال در این بخش به چند مورد از انواع معمول آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید…

لکه برداری فرش در خانه

نقطه مشترک برای پاک کردن لک از روی فرش سرعت عمل در کار است. باید بلافاصله بعد از ریختن مواد وارد عمل شد و برای رفع آن اقدام کرد. در غیر این صورت مواد به خورد فرش رفته و پاک کردن آن بسیار مشکل می شود.

به‌طور کلی لکه‌ها به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم می‌شوند. انواع طبیعی مانند: چربی غذاها، شیر، میوه‌هایی مانند توت‌‌فرنگی، آلبالو، گیلاس و…

لکه برداری فرش

برای پاک کردن این موارد بهتر است از محلول آب نیمه‌گرم و مقداری مواد شوینده استفاده کرد. اما ممکن است آثار آن باقی بماند. که در این صورت باید از موادی هم‌چون آب اکسیژنه استفاده کرد.

انواع شیمیایی مانند: جوهر، لوازم آرایشی، برخی خمیر‌های بازی و…

در این موارد باید ابتدا مقداری از مواد را به وسیله اتو یا حوله گرم از سطح برداشته و سپس در جهت رفع کامل آن اقدام کنیم.

لکه برداری در قالیشویی

همانطور که پیشتر گفته شد لکه برداری فرش نیاز به دانش و تجربه در این زمینه دارد. در قالیشویی‌ها این‌کار قبل از شستشوی فرش انجام می‌شود. چراکه اگر شستشو انجام شود ممکن است لکه‌ها تثبیت شده و دیگر پاک نشوند.

در این مراکز ابتدا ابتدا نوع لکه تشخیص داده می‌شود. سپس با توجه به نوع فرش و متریال استفاده شده در آن، اقدام به پاک کردن می‌کنند. انجام این عمل برای فرش‌های ماشینی و دستبافت متفاوت است. حلالی که در این مرحله استفاده می‌شود باید توسط کارشناس تعیین شود تا به الیاف فرش آسیبی نرسد.

معمولا خانواده‌ها از جنس موادی که موجب لکه شده است خبر دارند. به همین دلیل بهتر است هنگام سپردن فرش به قالیشویی، توضیحات لازم در مورد نوع لکه‌ها به مسئول مربوطه داده شود.

آشنایی با قالیشویی آوا مشهد

این مرکز با داشتن کادری مجرب و کارآزموده در زمینه لکه‌برداری نیز فعالیت می‌کند. کارشناسان این قالیشویی از مهارت بالایی در شناخت و محو نمودن لکه‌ها برخوردارند.

برای ارتباط با این قالیشویی کافی است با یکی از دفاتری که در سطح شهر مشهد فعالیت می‌کند تماس بگیرید. یا از طریق سایت تنها با چند کلیک ساده سفارش خود را ثبت کنید.

 

لکه برداری فرش در مشهد

لکه برداری فرش در مشهد

فرش از وسایلی است که همیشه در معرض آلودگی و لکه های گوناگون قرار می گیرد و برخی اوقات امکان تمیز شدن لکه ها در منزل به هیچ عنوان میسر نمی باشد. لکه برداری فرش در مشهد یکی از خدمات مهم قالیشویی آوا مشهد می باشد، که با استفاده از پرسنل حرفه ای و باتجربه انواع لکه های قدیمی و غیر قابل انحلال را با بکارگیری شیوه های نوین و بدون کوچکترین آسیب به فرش، پاک می نمایند. قالیشویی مشهد آوا سال ها در زمینه شستشو و لکه برداری انواع فرش های دستبافت و ماشینی با بکارگیری تیم متخصص و کارآزموده در سریع ترین زمان ممکن، در سطح شهر مشهد مشغول به فعالیت می باشد.

لکه برداری فرش چگونه صورت می گیرد؟

فرش ها همیشه در معرض  لکه شدن و کثیف شدن هستند، و  همیشه به وسیله یک اسفنج و یک شامپو فرش مشکل حل خواهد شد. اما برخی از لکه ها از دید ما پنهان می مانند و به مرور زمان بر روی فرش تثبیت خواهند شد، که در نهایت باعث کثیف جلوه دادن فرش می شوند. در نهایت برای پاک شدن این لکه ها فرش به قالیشویی فرستاده می شود. یکی از مهمترین خدماتی که در قالیشویی های حرفه ای و باسابقه صورت می گیرد انجام مرحله لکه برداری فرش می باشد. اولین قدم برای لکه برداری فرش، شناسایی نوع لکه است. در صورتی که بدون شناخت نوع لکه اقدام به شستشوی آن شود، باعث تثبیت بیشتر لکه روی فرش خواهد شد. به عنوان مثال چنانچه لکه چربی بر روی فرش افتاده باشد، در قالیشویی بر اساس ماهیت آن از شوینده هایی  استفاده خواهد شد که چربی در آن منحل شود و بدون آسیب رساندن به بافت فرش لکه چربی از روی فرش پاک گردد. نوع فرش نیز در مراحل لکه برداری فرش در مشهد نیز بسیار مهم است. فرش های دستبافت و قدیمی که دارای ارزش بسیاری هستند و همچنین  برطرف کردن لکه روی این فرش ها کار بسیار پیچیده و تخصصی است. باید به صورت حرفه ای خدمات لکه برداری روی این فرش ها صورت بگیرد تا بعد از لکه برداری و شستشو، تار و پود فرش و رنگ و نقش آن هیچ گونه آسیبی نبیند و مانند روز اول تمیز و درخشنده تحویل مشتری عزیز گردد.

لکه برداری فرش در مشهد

مواد شوینده مناسب برای لکه برداری فرش

مواد شوینده ای که برای لکه برداری فرش استفاده می شوند، اگر به درستی انتخاب نشوند باعث آسیب به تار و پود و رنگ فرش می گردند. بنابراین استفاده از هر شوینده ای صرف اینکه بهترین لکه بر فرش  باشد برای لکه بری فرش صحیح نمی باشد. به عنوان مثال چنانچه لکه روی فرش ناشی از ریختن یک محلول بر پایه آب باشد، مانند آبمیوه، بستنی و یا آبگوشت و… بهتر است یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را با مقداری آب ترکیب نموده و بوسیله حوله کاغذی و روزنامه آن را روی لکه قرار بدهید و فشار دهید، توجه داشته باشید حوله کاغذی را روی لکه مالش ندهید زیرا امکان بیشتر پخش شدن لکه بر روی سطح فرش می شود. جهت لکه های قوی تر مانند خون نیز استفاده از محلول آمونیاک موثر می باشد. البته هرگونه اشتباه در فرایند لکه برداری باعث تثبیت لکه و آسیب جدی به فرش خواهد شد. بنابراین سپردن فرش های ماشینی و دستبافت با ارزش جهت لکه برداری حرفه ای به قالیشویی ها ی باتجربه و معتبر می تواند بهترین کار ممکن باشد.

خدمات لکه برداری فرش در مشهد

قالیشویی های بسیاری در سطح شهر مشهد وجود دارند، اما تنها قالیشویی های معدودی به صورت حرفه ای ، تمام خدمات مربوط به فرش را جدا از شستشوی آن انجام می دهند. خدماتی مانند لکه برداری فرش در مشهد در قالیشویی آوا مشهد توسط مجموعه حرفه ای و متخصص با بکارگیری از جدید ترین روش های لکه برداری صورت می گیرد. کلیه فرش ها، اعم از ماشینی و دستبافت بعد از فرایند لکه برداری مانند روز اول تمیز و درخشنده تحویل مشتریان عزیز می گردد. همچنین تمام این خدمات حرفه ای در قالیشویی آوا مشهد با مناسب ترین قیمت صورت می گیرد. لذا چنانچه تمایل به لکه برداری فرش در مشهد و یا هر گونه خدمات قالیشویی به صورت کاملا حرفه ای و تضمینی دارید، می توانید با مشاورین ما در سایت تماس بگیرید.

کلام پایانی

این روز‌ها با توجه به تنوع فرش‌های موجود در بازار و استفاده از الیاف نامرغوب در آن‌ها لکه برداری فرش به حرفه‌ای تخصصی تبدیل شده است. بهتر است در صورت آلوده شدن فرش‌ها به مواد مختلف، آن‌را به اهل فن سپرده تا آسیب نبینند.

قالیشویی‌های معتبر با استفاده از مواد شیمیایی مخصوص اقدام به پاکسازی فرش‌ها می‌کنند. به‌صورتی که آسیبی به الیاف و متریال مصرف شده در فرش نرسانند.

تماس فوری