قالیشویی آوا

شستشوی فرش ماشینی در مشهد

شستشوی فرش از اقدامات واجب و انکار‌ناپذیر در هر خانه است. امروزه کمتر خانه‌ای وجود دارد که در آن فرشی دیده نشود. در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و توانایی بافت فرش توسط ماشین‌های مخصوص، این کف‌پوش زیبا مهمان بیشتر خانه‌ها شده است.

در این میان نگهداری و شستشوی آن به‌طور صحیح و اصولی اهمیت زیادی دارد. پاک کردن لکه و آلودگی از سطح فرش که به مرور زمان ایجاد می‌شود، دغده بسیاری از خانم‌های خانه‌دار است.

در گذشته این‌کار به وسیله روش‌های سنتی و در منزل انجام می‌شد. اما امروزه با فعالیت کارگاه‌های قالیشویی، تمیز کردن و شستن فرش‌ها بسیار آسان و تنها با یک تماس کوتاه امکان‌پذیر شده است.

بهتر است بدانید انتخاب قالیشویی مناسب و معتبر با سابقه درخشان، اهمیت زیادی دارد. قالیشویی مشهد آوا یکی از معتبر‌ترین‌ کارگاه‌ها در سطح شهر مشهد است که کلیه خدمات مربوط به شستشو، رفو، لکه‌گیری و… را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و کادری مجرب انجام می‌دهد.

در این مقاله می‌خوانیم:
 • خدمات قالیشویی
 • روش‌های مختلف شستن فرش
 • نحوه شستن فرش در قالیشویی
 • آشنایی با ًالیشویی آوا مشهد

مهم‌ترین خدمات قالیشویی‌ها

این روز‌ها بسیاری از کارگاه‌ها از جمله قالیشویی آوا مشهد خدماتی تخصصی در زمینه‌های مختلف به مشتریان خود ارائه می‌دهند. انجام برخی از این خدمات تنها به وسیله ابزارآلات مخصوص و توسط افراد دوره دیده امکان‌پذیر است. این خدمات علاوه بر شستشوی فرش در فرش‌های ماشینی عبارتند از:

 • متقال بافی
 • شیرازه‌دوزی
 • چرم‌دوزی
 • ریشه‌زنی
 • رفو
 • رفع سوختگی
 • رفع لکه‌های مختلف
شستشوی فرش ماشینی در مشهد

روش‌های مختلف شستشوی فرش

شستشوی فرش ماشینی در مشهد

۱ـ شستشو به روش سنتی در منزل

 در این روش که قرن‌ها مورد استفاده همه مردم قرار می‌گرفته است، فرش را در سطحی با شیب ملایم قرار داده و قبل از هر اقدامی، غبار و ریزه‌های مواد را از سطح آن برمی‌داریم.

سپس به وسیله آب ولرم آن‌را خیس کرده و مواد شوینده را در آب حل کرده و روی فرش می‌ریزیم. ماده شوینده می‌تواند شامپو، مایع لباسشویی یا پودر لباسشویی باشد. در این مرحله با برسی نرم مواد را روی پرز‌های فرش حرکت داده و کمی صبر می‌کنیم. این وقفه کوتاه برای حل شدن انواع آلودگی‌ها و لکه‌ها در مواد شوینده است.

در آخرین مرحله ماد شوینده را آب‌کشی کرده و در فضای آزاد و نور مستقیم آفتاب قرار می‌دهیم تا کاملا خشک شود.

مرحله خشک شدن فرش اهمیت زیادی دارد. چراکه اگر در این مرحله فرش کاملا خشک نشود، پس از انتقال به داخل ساختمان بویی نامطبوع در فضای خانه منتشر می‌شود که بسیار آزاردهنده است. در منازلی که از نور مستقیم خورشید محرومند خشک کردن فرش بسیار مشکل بوده و مشکلات زیادی به‌همراه دارد.

در صورت مناسب نبودن محل خشک شدن، لکه‌های زردرنگی روی فرش نیز ایجاد می‌شود که رفع آن تنها با شستشوی مجدد امکان‌پذیر است.

 ۲ـ نحوه شستشوی فرش در قالیشویی

با گسترش شهر‌ها و افزایش فرهنگ آپارتمان‌نشینی بسیاری از خانواده‌ها امکانات لازم برای شستشوی فرش در خانه را ندارند.

از طرفی همانطور که پیشتر گفته شد، مراحل شستشو و خشک کردن فرش ماشینی در منازل ویلایی با وجود فضای شستشو، می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد.

اما در قالیشویی‌ها این کار با استفاده از روش‌های علمی و دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام می‌شود. این روش‌ها علاوه بر کیفیت بالای شستشو از بروز آسیب‌های احتمالی بر فرش نیز پیشگیری می‌کند.

هم‌چنین موادی که برای لکه‌برداری و شستشو به‌کار می‌رود با توجه به جنس فرش و متریال به‌کار رفته در آن انتخاب می‌شود. به همین دلیل بهترین نتیجه بدون آسیب‌دیدگی از شستشو به‌دست می‌آید.

شستشوی فرش ماشینی در مشهد
شستشوی فرش ماشینی در مشهد

آشنایی با قالیشویی آوا مشهد

یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین قالیشویی‌ها در مشهد با کادری مجرب و سابقه‌ای درخشان، قالیشویی آوا مشهد است.

در این کارگاه تمام خدمات مربوط به فرش انجام می‌شود. از مزایای برجسته این قالیشوی، امکان سفارش آنلاین در تمام ساعات شبانه‌روز است. هم‌چنین با داشتن دفاتر زیاد در سطح شهر، امکان برقراری ارتباط و دریافت خدمات در تمام محله‌های مشهد به‌راحتی امکان‌پذیر است.

به همین دلیل جمع‌آوری و تحویل فرش‌ها در تمام نقاط مشهد با سرعت انجام می‌شود.

کلام پایانی

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین لوازمی که در هر خانه مورد توجه قرار می‌گیرد، فرش است. این کفپوش نقش مهمی در دکوراسیون منازل دارد. به‌صورتی که یکی از اولین چیز‌هایی که در بدو ورود به خانه مورد توجه قرار می‌گیرد، فرشی است که اصولا در بخش مرکزی پذیرایی، نشیمن یا اتاق‌ها پهن شده است.

بسیاری از ایرانیان هنوز هم به‌صورت سنتی هنگام انجام بسیاری از فعالیت‌های روزانه مانند خوردن غذا یا انجام تکالیف کودکان و… بر روی فرش نشسته و به کار می‌پردازند. به همین دلیل شستشوی فرش و پاکیزگی آن اهمیت زیادی در جهت بهداشت محل زندگی و به تبع آن سلامتی اعضای خانواده دارد.

شما می‌توانید تنها با یک تماس از خدمات متنوع قالیشویی آوا مشهد بهره‌مند شوید.

تماس فوری